سالاری گفت: ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی با طرح «ایست کار» شهرداری گرگان اجرایی می‌شود.

به گزارش کلاس بیست؛ احمد سالاری امروز در جلسه کارگروه ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی اظهار کرد: یکی از موضوعات که روزانه در سطح شهر شاهد آن هستیم حضور افراد جویای کار در حاشیه برخی از معابر و میادین تحت عنوان کارگران فصلی و ساختمانی است.

وی افزود: حضور این افراد در حاشیه معابر و میادین علاوه بر ایجاد مشکل ترافیکی و بصری واز همه مهمتر تجمع در میادین شان و منزلت این زحمتکشان هم مورد خدشه قرار می گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری گرگان تصریح کرد: در سال‌های گذشته کارهایی جهت ساماندهی کارگران انجام شده و جایگاهی برای استقرار آنها جانمایی شده اما به دلایل مختلف از جمله عدم همراهی کارگران و نامناسب بودن مکان کار به سرانجام مطلوب نرسید.

سالاری بیان کرد: با توجه به مطالعات انجام شده بر اساس محلهای تجمع کارگران و آسیب هایی که پیرامون آن وجود داشت بر حسب دستور شهردار در جهت تکریم کارگران به عنوان یک وظیفه اجتماعی؛ شهرداری گرگان احداث جایگاه ثابت را در دستور کاری خود قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح پس از شناسایی کارگران ثبت نام و تشکیل پرونده صورت خواهد گرفت به صورتی که کارگران واقعی شناسنامه دار شوند تا شهروندان با توجه به نیاز خود در مشاغل گوناگون نسبت به کارگیری آنها اقدام نمایند.

سالاری گفت:  طرح ایست کار تا ۴ماه آینده اجرایی می شود و در پی آن حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کارگر از سطح معابر شناسایی خواهند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری گرگان درخاتمه ابراز امیدواری کرد : با افتتاح مکان ثابت برای کارگران ساختمانی به کارگیری آنها نیز ضابطه مند شده و بتوان از این عزیزان در پروژه های شهرداری نیز استفاده کرد.

حبرنگار : طاهره جاجی محمد علی

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"