رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مردم جهت حفظ سلامت از تجمعات در بازارها و تفرجگاه ها خودداری کنند

به گزارش کلاس بیست؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: باوجود اینکه بارها اعلام کردیم مردم از حضور در اجتماعات پرهیز کنند ولی شاهدیم برخی‌ها به این موضوع اصلاً توجه نمی‌کنند و در تفرجگاه‌ها، بازار و مراسمات حضور پیدا می‌کنند.

عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وجود اینکه ویروس کرونا درصد مرگ‌ومیر پایینی دارد اما قدرت سرایت آن بسیار بالاست. مهم‌ترین راه قطع زنجیره این بیماری، حضور مردم در خانه و پرهیز از حضور در اجتماعات است.

وی با انتقاد از رعایت نکردن برخی مردم به این موضوع، افزود: در آخر هفته گذشته با توجه به آفتابی بودن هوا، تفرجگاه‌ها در شهرهای مختلف استان مملو از جمعیت بود که این امر در گسترش بیماری تأثیر زیادی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: در بازدیدی که از یکی از شهرهای استان داشتم شاهد بودم که بازار خیلی شلوغ بود و حتی جا برای راه رفتن نبود. مراسمات عزا هم هنوز در شهرها برگزار می‌شود.

فاضل با تأکید بر اینکه مردم باید نسبت به این بیماری حساس باشند و آن را جدی بگیرند، گفت: از مردم استان تقاضا داریم به توصیه‌های بهداشتی توجه داشته باشند تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم.

انتهای پیام

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"