مراسم افطاری ساده به‌همت اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش کلاس بیست؛ سید علی‌نقی حسینی ایزدی مسئول اتحادیه استان در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: نزدیک به یک هزار بسته غذایی تهیه‌شده از سوی دانش‎آموزان امروز بین ‎روزه‎داران گرگانی در قالب سفره افطاری ساده توزیع می‌شود. ماه مبارک رمضان ماه نزول برکات الهی است و در این ماه شیاطین در غل و زنجیر هستند و بنده‎های خدا برای نزدیکی بیشتر به خدا فرصت ویژه‎ای دارند.

وی تصریح کرد: شب گذشته فضایی تحت عنوان افطاری ساده از سوی دانش آموزان تدارک دیده‌شده و پنجمین سالی است که این مراسم توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در استان اجرا می‎شود.

Anjoman 1

مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان گلستان ادامه داد: با برگزاری این مراسم به دنبال این هستیم که فضای افطاری مشارکتی و جماعتی اتفاق بیفتد و مردم ببیند که با هزینه کم نیز می‎توانند افطاری داد و نیاز به تجملات نیست.

حسینی افزود: دانش‎آموزان ما نیز یاد می‎گیرند که در ماه مبارک رمضان می‎توانند کارهای ویژه‎ای انجام دهند، دانش‎آموزان امروز هر یک چند بسته غذایی برای اطعام و افطاری در نظر گرفتند و بالغ‌بر یک هزار بسته غذایی امروز توزیع شد و افراد زیادی روزه خود را با این افطاری باز کردند.

وی گفت: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان با زمان امتحانات دانش‎آموزان متقارن شده است امسال برگزاری مراسم افطاری ساده را زودتر و در هفته نخست ماه مبارک رمضان برگزار کردیم.

مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان گلستان متذکر شد: در شب احیاء نیز پس از افطار تا سحر به همراه صرف سحری برنامه‌هایی برای دانش آموزان تدارک دیده‌ شده است و همچنین محافل قرآنی نیز برای دانش‎آموزان در ماه مبارک رمضان در نظر داریم.

حسینی تأکید کرد: ماه مبارک رمضان فرصت ویژه‎ای است و با ساده‎ترین کارها و قدم‎های کوچک می‎توانند کار بزرگی را به شکل گروهی انجام داد.

Anjoman 1

Anjoman 1

Anjoman 1

Anjoman 1

Anjoman 1

Anjoman 1

Anjoman 1

انتهاي پيام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"