معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت: هدایت تحصیلی بر اساس علاقه دانش آموزان و توسعه متوازن رشته هاست.

 به گزارش گلستان ما؛ ابراهیم حاجیلری در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان اظهار کرد: برنامه هدایت تحصیلی دانش آموزان و توسعه متوازن  رشته ها در راستای برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی صورت می گیرد.

وی افزود: معلمین، مشاوران و مدیران  مرتبط با هدایت تحصیلی دانش آموزان، تلاش هایی انجام داده اند تا دانش آموزان با اطمینان و آرامش بیشتری بر اساس ذوق و علاقه، استعداد و توانمندی و فرصت های کاری و شغلی بتوانند در پایه دهم ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: هرچند مشکلاتی بر سر راه دانش‌آموزان وجود دارد، مبنی بر اینکه خیلی از خانواده ها و بعضی از دانش آموزان بدون در نظرگرفتن شرایط کلی جامعه و آینده شغلی تلاش می کنند تا دررشته خاص ثبت نام کنند لذا پیشتهاد می کنیم تا با مشورت و مشاوره های مناسب با آینده نگری از وضعیت تحصیلی و شغلی با آگاهی بیشتری ثبت نام کنند.

وی با بیان کرد: برگه های هدایت تحصیلی برای همه دانش آموزان پایه نهم صادرشده و برای همه دانش آموزان شرایط ثبت نام ایجادشده است بنابراین خانواده ها بدون هیچگونه دغدغه و نگرانی مطمئن باشند که همه دانش آموزان در مدارس ثبت نام خواهند شد و هیچ دانش آموزی مشکل ثبت نام نخواهد داشت.

وی ادامه داد: انتظار می رود اولیای محترم دانش آموزان بر اساس عملکرد تحصیلی و بررسی های مشاوره ای، همچنین ذوق و علاقه دانش آموزان و وضعیت شغلی و کاری استان و کشور بر اساس اولویت رشته‌های موردنظر دانش آموزان راثبت نام کنند.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"