مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان از برگزاری بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی منطقه ای با حضور شرکت‌کنندگانی از هفت استان خبرداد.

به گزارش  کلاس بیست؛ محبوبه رجب‌ نسب  امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد:: استان گلستان تا کنون میزبانی جشنواره قصه‌گویی منطقه‌ای نبود. مرکز با درخواستی که استان ارائه داد موافقت کرد و تابستان امسال گلستان میزبان هفت استان در این جشنواره خواهد بود.

وی افزود: این جشنواره در بخش‌های فیلم 90 ثانیه‌ای، قصه‌گویی صحنه‌ای و بخش علمی که شامل ارائه مقاله‌ها و پوسترهاست، برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  تصریح کرد: محوریت این جشنواره « قصه زندگی من» است که به مرکز پیشنهاد دادیم با توجه به اتفاق تلخی که اوایل امسال در گلستان و برخی استان‌های دیگر رخ داد، موضوع سیل استان هم به این جشنواره اضافه شود.

وی  به تشریح بحش های مختلف جشنواره پرداخت و بیان کرد: در بخش فیلم 90 ثانیه‌ای، شرکت‌کنندگان روایتی مستندگونه از امیدها، شادی‌ها و آرزوهای زندگی خود را ارائه خواهند داد و اصحاب رسانه نیز می‌توانند شیرینی‌ها و تلخی‌های کار خود را در بخش قصه 90 ثانیه‌ای ارائه دهند.

رجب‌ نسب خاطرنشان کرد: در شیوه قصه‌گویی صحنه‌ای نیز در بخش سنتی، قصه‌هایی از روزگاران کهن، تاریخ، سنت‌ها، مذهب، آداب، قهرمانی‌ها و غیره با استفاده از منابع شفاهی یا کتبی بدون هیچ ابزاری اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در بخش نوآورانه نیز قصه‌هایی به صورت گفت‌وگو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق و از منابع شفاهی و کتبی از سوی قصه‌گو اجرا خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان در خاتمه گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 17 شهریورماه آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"