مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از آمادگی کامل مدارس گلستان برای شروع سال تحصیلی خبرداد و گفت: 38 مدرسه در مناطق سیل زده گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش کلاس بیست؛ احسان گوهری راد امروز درگفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: 365 هزار دانش آموز گلستانی از ابتدای مهر امسال به مدرسه می روند.

وی افزود: امسال بیش از یک میلیون جلد کتاب درسی برای توزیع در بین دانش آموزان آماده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: همه کتاب های درسی چاپ و سهمیه شهرستان ها نیز ارسال شده است.

وی بیان کرد: کتاب های درسی بر اساس ثبت نام دانش آموزان در سامانه مرتبط با توزیع کتب درسی از طریق عامل های فروش در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

گوهری راد با اشاره به جذب نیروهای حق التدریس در بدنه اداره آموزش و پرورش، گفت: از این نظر امسال مشکلی از نظر آموزشی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال 45هزار دانش آموزِ پایه اول ابتدایی به مدارس استان گلستان وارد می شوند.

ثبت نام 96 درصد دانش‌آموزان گلستان

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان  گفت:کار ثبت نام دانش آموزان مختلف مقاطع تحصیلی همچنان در حال اجراست و تاکنون 96 درصد از دانش‌آموزان استان گلستان برای ادامه تحصیل در مدارس ثبت نام کرده اند.

گوهری راد در ادامه با اشاره به بهره برداری 38 مدرسه در مناطق سیل زده گلستان ، اظهار کرد: از این مدارس 23 باب در آق قلا، 10 باب در گنبدکاووس، سه مدرسه در گمیشان و دو مدرسه در بندرترکمن تعمیر و بازسازی شده و به طور متمرکز پنج شنبه 21 شهریور با حضور سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در روستای تازه آباد افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اضافه کرد: پس از سیل در راستای اجرای طرح جهاد همبستگی ملی بازسازی و نوسازی 35 مدرسه در گلستان توسط یکی از بانک ها تامین اعتبار شد که در ادامه تعداد مدارس به 50باب افزایش یافت.

گفتنی است؛ براساس اعلام مسئولان 12 مدرسه باقی مانده از اجرای طرح جهاد همبستگی ملی در گلستان تا قبل از مهر به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"