معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: علم آموزی دانش آموزان در محیطی سالم به تلاش همگانی نیاز دارد.

 به گزارش کلاس بیست؛ علی الهیار ترکمن در حاشیه بازید از مدارس استان گلستان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان این دوران اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس، یکی از نقشه های شوم دشمن برای حمله همه جانبه به ایران، تحت شعاع قرار دادن سال تحصیلی، مدارس و دانش‌آموزان بود تا از درون کشور را دچار انحلال و بی نظمی کنند.

وی افزود: دانش آموزان بدانند که جایگاه علم آموزی بسیار منیع و بالاست و شما دانش آموزان عزیز حامی نظم در کشور هستید و نباید فراموش کنید که برای جایگاه فعلی شما زحمات زیادی کشیده شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: جا دارد تا از همه مسئولین آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌های مرتبط با این دستگاه تقدیر و تشکر کنم زیرا آمادگی سال تحصیلی، با توجه به شرایط بحرانی و بغرنج سیل اخیر نشان از همت والا و تلاش این عزیزان دارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: متاسفانه آموزش و پرورش از نظر مشکلات کمی نیروی انسانی و تامین منابع مالی و اعتباری با مشکلاتی مواجه است اما این موارد با همدلی، همکاری و تلاش مسئولین آموزش و پرورش گلستان به حداقل رسیده است.

وی افزود: تمدن و فرهنگ از پشت میزهای کلاس درس ساخته می‌شود و آینده درخشان کشور با مدرسه شکل می‌گیرد.

الهیارترکمن در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش متعلق به همه افراد جامعه است و همه باید تلاش کنند تا این دستگاه مهم علاوه بر شروع خوبی که رقم زده است، بتواند پایان خوبی نیز داشته باشد و همه دانش آموزان در یک محیط سالم و مناسب درس بخوانند.

به نقل از تسنیم؛ اللهیار ترکمن ظهر امروز در مراسم متمرکز بازگشایی مدارس در این شهرستان سیل‌زده اظهارداشت: با تلاش‌هایی که انجام شد امروز 14 میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در 760 منطقه و 105 هزار واحدآموزشی، تحصیل خود را آغاز کردند.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش آماده‌سازی فضاها و امکانات را از پایان خردادماه شروع کرد. امسال با توجه به اینکه در چند استان سیل داشتیم و پیامدهای زلزله کرمانشاه بعد از همچنان وجود دارد، شرایط ویژه‌ای داشتیم و سعی کردیم با اقدامات مناسب، فضاها را برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان آماده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: تلاش ما این است تا در شروع سال تحصیلی جدید هیچ دانش‌آموزی در تمام کشور به ویژه مناطق سیل‌زده بدون مدرسه و هیچ کلاسی هم بدون دانش‌آموز نباشد.

وی توسعه فضاهای فرهنگی را یکی از اهداف سند تحول بنیادین دانست و گفت: سعی می‌کنیم با مشارکت بین‌بخشی و استفاده از همه ظرفیت‌هایی که می‌توانند به کمک آموزش و پرورش بیایند، مرکزی فرهنگی در شهرستان آق‌قلا ایجاد کنیم.

ترکمن درباره جذب نیروهای حق‌التدریسی نیز بیان داشت: در شهریور 97 مجلس شورای اسلامی قانونی را برای جذب همه نیروهای حق‌التدریسی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی مصوب کرد تا این افراد با رعایت همه شرایط قانونی به استخدام پیمانی آموزش و پرورش دربیایند.

وی گفت: حدود 10 روز قبل آیین‌نامه مربوطه در هیئت دولت مصوب شد و به زودی سهمیه را دریافت خواهیم کرد.

ترکمن درباره جذب سرباز معلم هم افزود: امسال مجوز جذب سه هزار و 600 سرباز معلم را داشتیم که اکنون در مناطق مختلف کشور مشغول کار هستند.

انتهای پیام/

 

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"