رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای نخستین بار در کشور طرح «همیار قانون»در استان گلستان اجرا می‌شود.

به گزارشکلاس بیست؛ هادی هاشمیان عصر امروز در گفت‌گو با خبرنگاران ظهر کرد: طرح همیار قانون با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با قوانین و تکالیف حقوقی  در گلستان اجرا می شود.

وی افزود: 40 معلم و مربی پیش دبستانی و مهدکودک در این طرح آموزش دیدند و قرار است طرح همیار قانون از اول آبان در مدارس و مهدکودک‌های گرگان آغاز شود.

رئیس کل دادگستری گلستان تصرریح کرد: در قالب این طرح  مربیان و  معلمان، قوانین را برای مهدکودکی‌ها و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به صورت شعر، ادبیات داستانی و نمایشی آموزش می‌دهند. در مقاطع متوسطه نیز دانش‌آموزان متناسب با پایه تحصیلی و نیازشان، قوانین و تکالیف حقوقی را می‌آموزند و آن را با دوستان و خانواده‌هایشان به اشتراک می‌گذارند.

وی  با بیان این که مسئولیت مدنی در قانون مشخص است و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌ها همه ملزم به رعایت قوانین هستیم،  بیان کرد: آموزش قانون به شهروندان برای ما یک تکلیف بوده و در این بین آموزش از سنین پایین برای دانش‌آموزان مؤثر است.

هاشمیان گفت: برای اجرای این طرح کارگروهی بین دادگستری، استانداری، آموزش‌ و پرورش، بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بسیج حقوقدانان استان تشکیل و پس از چند ماه کار کارشناسی اجرای آزمایشی این طرح در گرگان در دستور کار قرار گرفت و به تدریج در سراسر استان فراگیر می‌شود.

وی به اجرای طرح موفق همیار پلیس در مدارس اشاره کرد و افزود: در قالب این طرح دانش‌آموزان علاوه بر این که فعالیت‎های اجتماعی را دنبال می‎کنند، انضباط ، قانون و حقوق خود را می‌آموزند و به خانواده‌های خود نیز منتقل می‌کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان در خاتمه گفت: اجرای این طرح به کاهش خشونت، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی در مدارس کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"