وزیر آموزش و پرورش  پس از ورود به استان گلستان و ادای احترام به شهدا با نماینده ولی فقیه در گلستان دیدار کرد.

به گزارش کلاس بیست؛  محسن حاجی شامگاه چهارشنبه وارد استان گلستان شد و پس  از ادای احترام به شهدای گمنام در تپه نورالشهدای گرگان با نماینده ولی فقیه در گلستان دیدار کرد.

حاجی میرزایی در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان اظهارکرد: بعد از انقلاب فرصت آموزش در سراسر کشور ایجاد شد و بیش از ۹۸ درصد از افراد دارای شرایط لازم در داخل کشور امکان آموختن پیدا کردند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اما این سفره گسترده ضروریات دیگری هم دارد و آن این است که فرصت ها باید به لحاظ کیفی هم عادلانه باشد.

حاجی میرزایی با تأکید بر این که آموزش صرفاً حافظه محور نباشد و نباید تربیت به حاشیه برود، اجرای سند تحول بنیادین را پراهمیت دانست و گفت: تمهیداتی در این سند اندیشیده شده که باید اجرایی شود.

ضرورت ایجاد یک گفتمان عمومی برای استقرار سند تحول بنیادین

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین گفت: مهم ترین کارکرد تعلیم و تربیت آماده کردن افراد برای پذیرش مسئولیت اجتماعی برای ساخت آینده کشور است.

حاجی میرزایی با بیان این که باید انسان ها را برای زیست موثرتر، تربیت کنیم، ادامه داد: در دنیا بر آموزش‌های عمومی و مهارت های اجتماعی تاکید دارند.

وی ادامه داد: براساس ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین، از پایه اول تا دوازدهم هدف‌گذاری های مختلف انجام شده است و تاکید بر این است که آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گیرد.

حاجی میرزایی اذعان کرد: برای استقرار سند تحول بنیادین باید یک گفتمان عمومی در جامعه به ویژه در فرهنگیان ایجاد شود.

وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه نباید برآیند آموزش ۱۲ ساله دانش آموزان در کنکور تجلی یابد، افزود: انتهای فرایند آموزش در طی ۱۲ سال باید مهارت‌آموزی در رشته‌های مختلف باشد که اگر این امر نباشد همه آمال و آرزوی دانش آموزان در کنکور متجلی می شود.

وی تاکید کرد: ۱۵ میلیون دانش‌آموز متاثر از جریان نظام تعلیم و تربیت هستند و آینده ایران را در آموزش و پرورش رقم می‌زند و این امر مسئولیت خطیر آموزش و پرورش را نشان می‌دهد.

حاج میرزایی افزود: معیشت و منزلت معلمان هم دو مقوله مورد توجه ما است و برای اینکه معلم بهتر عمل کند ما باید در این دو حوزه برنامه داشته باشیم.

IMG 20191016 WA0017

 تاکید بر مهارت آموزی به جای حافظه محوری

آیت الله نورمفیدی هم در ادامه اظهار کرد: آموزش و پرورش در بین دستگاه های کشور از همه مهمتر است چون دستگاهی است که شخصیت انسان‌ها با آن شکل می‌گیرد.

 وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مسئولیت های اصلی شما در دو بعد آموزشی و پرورشی است ولی شرایط امروز کشور ما احتیاج به این دارد که دانش آموزان برای به دوش گرفتن بار سنگین مسئولیت آینده کشور آماده باشند.

نورمفیدی تاکید کرد: آینده مملکت به دست نوجوانان و جوانان ساخته می شود به همین علت جایگاه و نقش معلمی والا است و باید در مدارس به جای محفوظات به دنبال شکوفایی استعدادها باشیم.

امام جمعه گرگان اضافه کرد: نیاز داریم تا آموزش دانش‌آموزان از حافظه محوری به آموزش مهارت ها تغییر یابد.

وی همچنین گفت: یکی از علایق بنده شرکت در گفتمان های دانش آموزی است.  آیت الله نورمفیدی گفت: در بعد پرورشی باید بر تعلیم قرآن تاکید نمود ولی آنچه که اهمیت فراوان دارد این است که ایمان به خدا در دل همه دانش آموزان نهادینه شود.

نورمفیدی آماده سازی دانش آموزان برای ساخت آینده کشور را یک ضرورت دانست و گفت: در این بین نقش معلمان بسیار کلیدی است و ضرورت دارد تا معلمان از نظر معیشت تامین گردند و به منزلت اجتماعی آنها توجه ویژه شود.

گفتنی است؛ حاجی میرزایی به منظور بازدید از مدارس مناطق سیل زده گلستان و افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه آموزشی و همچنین شرکت در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش به گلستان سفر کرده است.

افتتاح درمانگاه فرهنگیان گنبدکاووس، بهره برداری از دو مدرسه در آق قلا، آغاز عملیات ساخت هنرستان کشاورزی در گرگان و شرکت در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش از برنامه های وزیر آموزش و پرورش در سفر به گلستان است.

انتهای پیام/

 

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"