آیین برچیدن مدارس خشتی و گلی در گلستان با حضور وزیر آموزش و پرورش در گرگان برگزار شد.

 به گزارش کلاس بیست؛ آیین بهره برداری از مدارس آسیب دیده از سیل، برچیدن مدارس خشتی و گلی و جمع آوری بخاری های نفتی غیر استاندارد درگلستان پیش از ظهر امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار گلستان و جمعی از مسئولان در دبیرستان ایرانشهر گرگان برگزارشد.

image 2019 10 17 9 27 44 942 bnc

حذف بخاری‎های نفتی غیراستاندارد

احسان گوهری راد در این مراسم با اعلام حذف کامل  مدرسه خشتی و گلی در استان گلستان، اظهار کرد: بخاری‎های نفتی غیراستاندارد از تمامی مدارس استان برچیده خواهند شد.

وی به تلاش فراوان برای بازگشایی مدارس سیل زده گلستان اشاره کرد و افزود:  تمامی مدارس بعد از تعطیلات فروردین‎ماه بازگشایی شد و در ابتدای سال تحصیلی نیز هیچ مدرسه‎ای در گلستان بدون معلم نماند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه تصریح کرد:  خوشبختانه در راستای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت در استان گلستان هماهنگی و تعامل کافی و لازم وجود دارد. معلمان و فرهنگیان استان گلستان با تأسی از فرامین مقام معظم رهبری برای اعتلای نظام تعلیم و تربیت در استان گلستان گام بر می دارند.

image 2019 10 17 9 31 32 408 GJS

آغاز ساخت مجهزترین هنرستان کشاورزی کشور در گرگان

هادی حق شناس هم در ادامه اظهار کرد: برچیدن مدارس خشتی و گلی و جمع‎آوری بخاری‎های نفتی غیراستاندارد که امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش در گلستان کلید می‎خورد از جمله اقدامات مطلوبی است که آن را به فال نیک می‎گیریم.

وی  با اشاره به تعمیر 326 مدرسه آسیب دیده از سیل در گلستان ، افزود: از بین 24 مدرسه‎ای که بر اثر سیل تخریب شد عملیات اجرایی 17 مدرسه به پایان رسیده و تکمیل مابقی مدارس آسیب‎دیده انجام خواهد شد.

استاندار گلستان تاکید کرد: استان گلستان همیشه در معرض وقوع سیل و بلایای طبیعی قرار داشته و دارد . انتظار داریم مقاوم‎سازی مدارس گلستان در دستور کار قرار بگیرد و طی برنامه‎ای دو ساله 4 هزار و 500 مدرسه گلستان نوسازی و مقاوم‎سازی شوند.

حق شناس با بیان اینکه  از 15 هزار کلاسِ مدارس دولتی در استان گلستان 40 درصد آن نیاز به مقاوم‎سازی دارد، اذعان کرد: با مقاوم سازی مدارس و منازل مسکونی، شاهد کمترین خسارت در حوادث و بلایای طبیعی خواهیم بود.

وی از کلنگ زنی هنرستان کشاورزی با حضور وزیر آموزش و پرورش در این استان سرسبز خبرداد و بیان کرد: جای هنرستان کشاورزی در استان گلستان خالی بود. با توجه به اینکه استان گلستان قطب کشاورزی کشور است، بسیار خوشحالیم که عملیات اجرایی ساخت مجهزترین هنرستان کشاورزی کشور در گرگان آغاز می شود.

در این مراسم، مدیران آموزش و پرورش شهرستان های رامیان و مراوه تپه به صورت ویدئو کنفراس با وزیر آموزش و پرورش گفت و گو کردند.

گفتنی است؛ 2600 مدرسه در گلستان فعالیت می کند.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"