استاندار گلستان با اشاره به وجود ۲ هزار تخت بیمارستانی در استان گفت: با توجه به جمعیت استان، حتی اگر فقط چند هزار نفر از مردم توصیه‌ها را جدی نگیرند با مشکل کمبود ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مواجه می‌شویم.

به گزارش کلاس بیست به نقل از تسنیم؛ هادی حق شناس صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: در روزهای اخیر که شاهد شیوع این بیماری بودیم، مردم همکاری خوبی داشتند به ویژه در روز جمعه گذشته که تفرجگاه‌ها حضور پیدا نکردند که این امر می‌تواند در کاهش شیوع بیماری کرونا موثر باشد.

وی با اشاره به محدودیت‌ تخت‌های بیمارستانی در استان گفت: حدود 3 هزار تخت بیمارستانی با احتساب بخش خصوصی و ارتش و غیره در استان داریم که 2 هزار تخت آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است. با توجه به جمعیت 2 میلیون نفری استان این تعداد تخت بسیار کم است و اگر مردم توصیه‌ها را رعایت نکنند با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه خواهیم شد.

استاندار گلستان گفت: حتی اگر چند هزار نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان نکات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه را رعایت نکنند، با مشکلات زیادی در استان روبه رو می‌شویم. در مرحله اول همه باید بهداشت فردی را رعایت کنند.

وی افزود: از یکشنبه گذشته با ایجاد محدودیت در بازارها روزهای خوبی داشتیم اما روز گذشته در هیچ شهری مردم توصیه‌ها را رعایت نکردند. مردم باید این موضوعات را جدی بگیرند. اگر فقط یک درصد جمعیت استان رعایت نکنند طبیعی است رعایت 90 درصد دیگر بی‌نتیجه خواهد ماند.

حق شناس با بیان اینکه درباره فعالیت اصناف در جلسه امشب ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: هفته قبل تعیین تکلیف کردیم که همه اصناف از ساعت 12 تا 18 فعال شوند که اصناف گزارش دادند که در این بازه زمانی با هجوم تعداد زیادی از مردم مواجه می‌شویم، برای همین تصمیم‌گیری درباره این موضوع را به اصناف واگذار کردیم و قرار بود از 9 صبح تا 8 شب این واحدها فعال شوند که متأسفانه روز گذشته رعایت نکردند. امشب در جلسه ستاد کرونا آخرین تذکرات را خواهیم داد اگر اصناف این موضوعات را رعایت نکنند ناچاریم برخورد دیگری داشته باشیم.

وی بیان داشت: مبادی ورودی استان کنترل می‌شود اما قرنطینه به معنای اینکه کسی از منزل خارج نشود، نداریم اما می‌توانیم محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از شیوع این بیماری اعمال کنیم.

استاندار گلستان یادآور شد: از 8 صبح شنبه هفته گذشته تا امروز یکشنبه ساعت 8 صبح، وضعیت ما بدتر نشده، باید بتوانیم شرایط را کنترل کنیم و ترخیص‌ها بیشتر از تعداد بستری‌ها شود.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"