سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به پیش بینی ۵۳ عنوان برنامه  شاخص در طول هفته وحدت در استان گفت: زنگ وحدت در مدارس گلستان نواخته می شود.

 به گزارش کلاس بیست؛ حجت الاسلام نورعلی دیلم پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: 53 برنامه شاخص در هفته وحدت در نظر گرفته شده است و در این هفته در تمامی شب ها صدا و سیما برنامه هایی را با محوریت وحدت برگزار می کند.

وی ادامه داد: تلاقی 17 ربیع الاول با 13 آبان فرصت مغتنمی است که به موضوع هفته وحدت و استکبارستیزی بپردازیم که خاری بر چشم دشمنان است .

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور افزود: در طول این هفته به صورت کشوری برای هر روز یک عنوان مد نظر قرار داده شده است و به نام یک شهید نامگذاری کردند.
وی با بیان اینکه نخستین هفته وحدت است که شهید سپهبد قاسم سلیمانی را در کنار خود نداریم، تصریح کرد: این شهید برای وحدت در عراق و سوریه تلاش کرد و به شهادت رسید و نخستین روز از هفته وحدت به نام این شهید بزرگوار نام گذاری شده است که به صورت ویژه به آن می پردازیم.

دیلم تاکید کرد: قدس شریف قبله نخست برای همه مسلمانان به شمار می رود و مرجع برای همه مسلمانان است و در این هفته به این موضوع پرداخته می شود و از رسانه ها می خواهیم نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

وی به خیانت حکام عرب د رمنطقه اشاره و ادامه داد: عادی سازی رواط با رژیم صهیونیستی نه تنها برای فلسطینی ها و بلکه برای همه مسلمانان در جهان پذیرفتنی نیست لذا با تمام توان برای مخالفت با آن و واکنش های مردمی تلاش کنیم .

دیلم با بیان اینکه نشریه فرانسوی کهچندین بار به قرآن کریم اهانت کرده است را نباید بی پاسخ بگذاریم، یادآورشد: هشتگ «من عاشق محمد رسول الله» و «من پیامبر را دوست دارم» و تحریم خرید کالاهای فرانسوی از موضوعاتی است که در هفته وحدت به آن تاکید شده است ومی خواهیم رسانه ها به آن به طور ویژه برپردازند.

وی در ادامه به تشریح سایر برنامه های هفته وحدت در گلستان پرداخت و گفت: یادواره شهدا و تجلیل از خانواده شهدا، برگزاری همایش و برنامه ها برای دانش آموزان، بانوان، مدارس علمیه در هفته وحدت و برگزاری و عصر شعر مختوم قلی (مختوم قلی خوانی) در نظر گرفته شده است.

دیلم به جایگاه زن مسلمان و حضور آن در اجتماع اشاره کرد و متذکرشد روز یکشنبه را به نام شهید منا ف بانوی اهل سنت و فرماندار فقید بندرترکمن «شهیده مرجان نازقلیچی» نامگذاری شده است که قطعا باید به حضور موثر بانوان اهل سنت و شیعه تاکید شود زیرا اسلام دینی است که برای زن جایگاه والایی قرار داده است.پخش مستند زندگی این بانوی ترکمن نیز از رسانه ملی خواهیم داشت.

این مقام مسئول گفت: حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی، سید مهدی حسینی، رئیس دانشگاه مذاهب کشور و حجت الاسلام لطفیان، دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و حجت الاسلام علم الهدی، مسئول دفتر تقریب دانشگاه آزاد اسلامی در این هفته مهمان استان گلستان خواهند بود.

وی ازافتتاح اتاق اقشار در مرکز بزرگ شمال کشورخبرداد و خاطر نشان کرد: محافل قرآنی در گنبد کاووس و گرگان، نشست های نخبگانی در گرگان و گنبدکاووس، مسابقه مقاله نویسی، اعزام مبلغین شیعه و سنی به نمازجمعه ، نواختن زنگ وحدت، از دیگر برنامه هایی است که در هفته وحدت در استان برنامه ریزی شده است.

دیلم با بیان اینکه آسیب های اجتماعی مختص شیعه یا سنی نیست، بیان کرد: باید تنبلی را در این حوزه کنار گذاشت تا بودجه های نظام برای کاهش ناهنجاری ها و ارتقاء فرهنگ هزینه شود.

وی ادامه داد: برنامه های متنوع فرهنگی را در زندان های دو شهر گرگان و گنبدکاووس که از قبل برگزار می کردیم با شدت بیشتری ادامه خواهیم داد.

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور در خاتمه گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در برنامه ها و همایش از میزان مدعوین کاسته شده است و از ابزار رسانه در این ایام به کارگیری کردیم.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"