دومین جشنواره سراسری «بچه های حاج قاسم» ظهر امروز با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش کلاس بیست؛ آیین اختتامیه دومین جشنواره سراسری «بچه های حاج قاسم»با حضور استاندار گلستان، فرمانده سپاه نینوا گلستان، جمعی از مسئولان و فعالان فضای مجازی استان در حسینیه عاشقان ثارالله در گرگان برگزارشد.

رضا روشنی مسئول فضای مجازی بسیج استان گلستان در این مراسم اظهار کرد: دومین جشنواره بچه های حاج قاسم و تجلیل از فعالان فضای مجازی به صورت کشوری در 5 بخش تخصصی، انیمیشن موشن گرافی، پوستر و اینفوگرافیک،  یادداشت و گزارش و نرم افزار وبازی های موبایلی و یک بخش مردمی یادداشت و دلنوشته و پادکست های صوتی  برگزارشد.

وی افزود: 700 اثر به این جشنواره ارسال شد که در پایان حدود 30 نفر به همراه چهره های سال فضای مجازی استان تجلیل شدند.

روشنی تصریح کرد:  فعالین مجازی در بحث انقلابی گری و مکتب حاج قاسم تولیدات فاخری را منتشر می کنند و در این جشنواره نیز تولیدات مطلوبی را ارسال کردند .

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن در فضای مجازی بیان کرد: فعالان فضای مجازی، رسانه ای را در اختیار دارند و باید خود را سرباز ولایت بدانند و با نام مکتب حاج قاسم سربازی کنند .

جبهه رسانه ای مقاومت شکل بگیرد

سید علیرضا آل داوود دبیرنهضت سواد رسانه کشور کوتاه هم در تماس ویدئویی دراین مراسم حاضر شد و اظهار کرد: مکتب سلیمانی نه تنها در جنگ نظامی بلکه  در جنگ رسانه ای هم دشمنان را زمین گیر کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از جوانان انقلابی پس از شهادت حاج قاسم با الگوگیری از ایشان در جبهه های مختلف رسانه ای وارد شدند و به تولید محتواها می پردازند.

آل داوود با بیان اینکه دشمن همچنان از نام «شهید سلیمانی» هراس داردف تصریح کرد: ما می توانیم با رسانه های طراز انقلاب اسلامی مکتب سلیمانی را تبیین کنیم و در جنگ ادراکی و شناختی دشمن موثر عمل کنیم.

وی اضافه کرد: امروز این رسانه ها هستند که با سلاح های شناختی تحول آفرین و تمدن سازی کنند و  در این میان انقلابی ها باید ایفای نقش کنند و  مبانی فکری حاج قاسم را با ابزار رسانه ای تبیین کرده و به جبهه رسانه ای مقاومت  را به وجود آورند.

آل داوود با اشاره به ویژگی های بارزشهید سلیمانی، یادآورشد: ایشان در نظام جنگ سخت از مظلوم دفاع می کرد که  برگرفته از مکتب سید الشهدا است و رسانه های جهانی مقاومت به سرعت آن منعکس کردند.

عافیت طلبان حرف از مکتب سلیمانی نزنند /جبهه سومی میان حق و باطل وجود ندارد

سردار علی ملک شاهکوهی ظهر امروز دراختتامیه دومین جشنواره  سراسری «بچه های حاج قاسم » که درحسینیه عاشقان ثارالله گرگان برگزارشد، اظهار کرد: مکتب حاج  قاسم  برگرفته از مکتب امام راحل  است  است که از ابتدای انقلاب تا به امروز شکل گرفت و در کنار امام دوم انقلاب به بالندگی خود رسید.

وی افزود: منش و مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همان تفکر انقلاب اسلامی است  که در مقابل دشمنان خدا سر سخت و در مقابل ضعفاعبد و ذلیل بود که همان آیه شریفه " اشدا علی الکفار و رحما بینهم " است که برای همه انسان ها امنیت می خواهد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با اشاره شاخصه های مکتب سلیمانی، تصریح کرد: اخلاص در عمل ، اطاعت محض از ولی فقیه ،دلخوش به حزب و جریانی نبوند، خطر پذیری برای انقلاب اسلامی و اهل مماشات و سازش نبودن جزء شاخصه های مکتب شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه برخی در زمان عافیت دم از ولایت می زنند اما در زمان عمل دست های خود را به زیر بغل می برند و تماشاچی می شوند،  سخنان ابهام برانگیز بر زبان می آورند و حالا دم از مکتب سلیمانی میزنند و این عین نامردی است .

آن زمان که ولایت نیاز به پیام و حمایت دارد باید فریاد کشید

ملک شاهکوهی متذکرشد: چرا در ابتدای جنگ سوریه که مقام معظم رهبری دستور دادند از حرف ایشان حمایت نکردید و حضور ایران در چند سال اول رسانه ای شد در آن زمان تنها سردار سلیمانی بود که به ندای رهبری لبیک گفت اما خواص ساکت بودند و برای مردم روشنگری نکردند. آن زمان که ولایت نیاز به پیام و حمایت دارد باید فریاد کشید.

وی با بیان اینکه پیرو شهید سلیمانی بودن یعنی شفاف بودن ، بیان کرد:  بین جبهه حق و باطل ، نباید جبهه سومی تشکیل داد  چراکه در این راه آدمی یا باید حق را بپذیرد یا باطل را در غیر این صورت منافق است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان خاطرنشان کرد: در مکتب سلیمانی باید مانند خودش مرد میدان بود، معنای مرد میدان بودن این است که وقتی فرمان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را شنیدیم به آب و آتش بزنیم و دستور ایشان را بدون چون و چرا اجرا کنیم و برای انقلاب خطر کرده و آبرو جان خود را کف دست بگیریم.

وی اضافه کرد: مکتب سلیمانی یعنی اینکه ببینیم رهبری چه می خواهد و جلوتر از او حرکت نکنیم و با مردم صادقانه رفتارکنیم و در همه احوالاتشان در کنارشان باشیم.

با دشمن قهقه زدن در مرام انقلاب و شهید سلیمانی نیست

ملک شاهکوهی با بیان اینکه با دشمن قهقه زدن در مرام انقلاب و شهید سلیمانی نیست، یادآورشد: دشمنان با ما سر سخت برخورد می کنند و برای دشمنی با ما لحظه ای درنگ ندارند اما آن وقت ما با آنها از موضع ضعف برخورد کنیم و این بی عقلی است و دردین اسلام جایگاهی ندارد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در خاتمه گفت:دشمن تمام حربه های خود را برای به زانو در آوردن مردم ما به کار برده است اما با تفکر شهید سلیمانی ها همه آنها به زانو در آمدندو امیدواریم در سال 1400 با روی کار آمدن دولت جوان ، مومن و انقلابی  بیش از پیش بر اقتدار جمهوری انقلاب اسلامی افزوده شود.

نفرات برتر دومین جشنواره ملی بچه های حاج قاسم به شرح زیر اعلام شد

در رشته موشن گرافیک و انیمیشن به ترتیب آقایان رسول جنتی از استان کرمانشاه، رسول خلیلی از چهارمحال و بختیاری و حامد برومند از استان گلستان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته کلیپ و مستند آقایان ابوالفضل طبسی از گلستان، احسان فقیهیان از مازندران، سیدهای صباحی از گنبد کاووس و علی مثال از خراسان رضوی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته پوستر و اینفوگرافیک علی عباس زاده از گلستان، ابوالفضل محکمی از گرگان، محمداکبری از گرگان و زهرا پیاده کوهسار از گالیکش به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته بازی موبایل محمدقربانی بلاغی از چهارمحال و بختیاری رتبه اول در رشته نرم افزار نیز حسن نوری زاده و هادی برزنونی از گنبد کاووس شایسته تقدیر شدند.

برگزیدگان بخش مردمی این جشنواره به شرح ذیل می باشد:

در بخش پادکست جشنواره خانم طیبه ربیعی از گلستان و محمدرضا حشمتی از استان اصفهان رتبه های اول و دوم را کسب کردند.

در بخش نقاشی میلاد عبیدی از کردستان و فاطمه نصرتی از کرمانشاه رتبه های اول و دوم را کسب کردند.

در بخش شعر نیز حسینعلی کریمی نسب از گلستان، فاطمه احمدی از لرستان و الناز شهرکی از گلستان رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش دلنوشته نیز محمدرضا بهرامی از گرگان، حسین پایین محلی از گرگان، ابراهیم محمودزاده از کردستان و ریحانه صادقیان از یزد رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

تجلیل از فعالین مجازی استان گلستان

در اختتامیه جشنواره ملی بچه های حاج قاسم با نظر کارشناسان فضای مجازی از فعالین مجازی استان گلستان تجلیل و چهره سال فضای مجازی استان انتخاب شد.

اسامی فعالین که در این جشنوار از آن ها تجلیل به عمل آمد به شرح ذیل می باشند:

چهره سال فضای مجازی گلستان معرفی شد

با نظر کارشناسان مجازی از بین سالار احمدی مدیر صفحه اینستاگرامی سالار نیوز، صیدا کریمی کانال تلگرامی گلستان فردا، علی لیاقتی مدیر کانال و سایت رادکانا، محمد خادملو مدیر سایت عدالتخواهان گلستان، محمد قوانلو خبرگزاری صدا و سیما و مهدی باقریان خبرگزاری فارس، علی لیاقتی مدیر پایگاه خبری رادکانا کردکوی به عنوان چهره برتر گلستان در سال 99 انتخاب شد.

در بخش دیگر اختتامیه از روابط عمومی های فعال در فضای مجازی و مدیران استانی که فعالیت خوبی نیز به انتخاب کارشناسان مجازی انتخاب شدند.

سید محمد حسینی مدیرکل بنیادمسکن گلستان، فرهادمیقانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان و بهزاد هرمزی مدیرعامل آب و فاضلاب گلستان نیز بعنوان مدیران فعال مجازی در گلستان انتخاب شدند.

علی متکی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و آرش فولادیان مدیر روابط عمومی شهرداری گرگان به عنوان مدیران روابط عمومی در فضای مجازی انتخاب شدند.

گفتنی است از خانواده هدای مدافع حرم شهیدان سردار خوش محمدی و افشین ذورقی نیز تقدیر به عمل آمد.

تصاویر مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری بچه های حاج قاسم

انتهای پیام/
 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"