نماینده معلمان دانشسرایی استان گلستان از برگشت رای دیوان عدالت به نفع معلمان دانشسرایی خبر داد.


 به گزارش کلاس بیست، چندی پیش بود که خبر کاهش سنوات خدمت فارغ التحصیلان دانشسرایی (حذف فاصله خدمتی و دوران تحصیل از سابقه خدمت) موجب اعتراض بسیاری از فرهنگیان در سراسر کشور شد.

در استان گلستان نیز جمعی زیادی از فارغ التحصیلان دانشسرایی که امسال یا سال بعد به بازنشستگی می رسند به خاطر اعتراض به این رای به محل اداره کل آموزش و پرورش رفته و اعتراض خود را به گوش مدیرکل آموزش و پرورش رساندند.

بعد از این اعتراض استانی، جمع کثیری از معلمان دانشسرایی در حالی که تعداد زیادی از آنها زبان روزه بودند، به محل دیوان عدالت اداری رفته و در جلوی دیوان دست به اعتراض مسالمت آمیز زده و خواسته صنفی خود را مطرح کردند.

آنها بعد از این تجمع به جلوی وزارت آموزش و پرورش رفته و خواستار احقاق حق خود که مبتنی بر اسناد معتبر رسمی هم می باشد، شدند.

در این تجمع مقرر شد که معلمان چند نماینده معرفی کرده و در جلسه ای با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش ، نمایندگانی از صندوق بازنشستگی و حضور نمایندگان دیوان عدالت اداری، به این موضوع رسیدگی کنند.

محمد سراجه، نماینده معلمان دانشسرایی استان گلستان در خصوص نتایج این جلسه که امروز برگزار شد، به خبرنگار راه اترک گفت: خوشبختانه این جلسه به خوبی برگزار شد و نتیجه جلسه به نفع معلمان دانشسرایی خاتمه یافت.

سراجه توضیح داد: در این جلسه که با حضور الهیار ترکمن، اردستانی و سلمیان زاده از وزارت آموزش و پرروش،  نمایندگانی از صندوق بازنشگی و کارشناسان دیوان عدالت و حضور ملابیگی، معاون دیوان به همراه خانم خانیو 2 نماینده دیگر از طرف معلمان فارغ التحصیل دانشسرا، برگزار شد، با دفاعیات انجام شده از سوی نمایندگان معلمان به خصوص دفاعیات خانم خانی که همراه مستندات کامل و کافی بود،  در نهایت، مصوبه ای به تصویب رسید که خروجی آن بخشنامه است که در آن، معلمان با سابقه دانشسرایی دارای فاصله خدمتی بر اساس رای وحدت رویه و یا رای انفرای صادر شده ، در زمان مقرر خدمت، بازنشسته شوند و سنوات خدمت آنها کاهش پیدا نکند.

بر این اساس، رای صادره از دیوان که فاصله خدمتی دانشسرایی ها را از سابقه خدمت آنها حذف می کرد، لغو خواهد شد./راه اترک

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"