بیست و سومین مانور سراسری آمادگی در برابر زلزله همزمان با هشت آذر روز ایمنی و زلزله در مدارس گلستان برگزار شد.

 به گزارش کلاس بیست، روز دوشنبه، بیست و سومین مانور سراسری آمادگی در برابر زلزله همزمان با هشت آذر روز ایمنی و زلزله در مدارس، با شعار «مدرسه ایمن جامعه تاب آور آمادگی در برابر زلزله در شرایط پاندمی» با مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در مرکز آموزشی شهید بهشتی (تیزهوشان) گرگان برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر گلستان در این خصوص گفت: به منظور افزایش آمادگی دانش آموزان در برابر مقابله با بلایای طبیعی و بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان و اولیا بیست و سومین مانور زلزله در گلستان با همکاری مدیریت بحران استانداری، هلال احمر، آموزش و پرورش، اورژانس و آتش نشانی به صورت پایلوت استانی در مرکز آموزشی شهید بهشتی (تیزهوشان) گرگان و همزمان در ۲۰ مدرسه در سراسر شهرستان ها برگزار شد.

فاطمه میرزاحسینیان افزود: در این مانور فرضی دانش آموزان پناهگیری ایمن، خروج اضطراری، نحوه ورود به ساختمان پس از زلزله، نحوه خارج کردن مصدوم و حمل مصدوم را تمرین کردند.

میرزاحسینیان بیان کرد: در روزهای گذشته پیش از اجرای مانور دانش آموزان مدارس با همکاری اعضای کانون جوانان، کانون دانش آموزی و مربیان آموزشی نحوه پناه گیری صحیح و خروج اضطراری را فراگرفتند.

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"