مدیر کل آموزش و پرورش گلستان  از آغاز فعالیت مراکز انتخاب رشته آموزش و پرورش  استان برای پذیرفته شدگان کنکور سراسری از روز چهارشنبه خبرداد.

به گزارش کلاس بیست؛ سیدرضا نظری امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: مراکز انتخاب رشته آموزش و پرورش گلستان برای پذیرفته شدگان کنکور سراسری از روز چهارشنبه فعالیت خود را در استان آغاز کرده و در تمام مراکز آموزش و پرورش شهرهای استان فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در خصوص ساعات فعالیت این مراکز هم افزود: این مراکز از ساعت هشت الی ۱۳ و ۱۵ الی ۲۱ برای مشاوره انتخاب رشته فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: داوطلبان باید با مراجعه حضوری و دریافت نوبت منتظر زمان مراجعه بوده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مرکز انتخاب رشته حاضر شوند.

 نظری تصریح کرد:  ۸۵ نفر از مشاوران استان به داوطلبان برای انتخاب رشته کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: هزینه انتخاب رشته در مراکز آموزش و پرورش گرگان و گنبدکاووس ۳۰۰ هزار تومان و در سایر شهرها ۲۰۰ هزار تومان است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان  گفت: در کنکور سراسری ۱۴۰۱ تعداد ۳۴ هزار و ۷۸۸ داوطلب در استان با هم رقابت کردند.

وی  بیان کرد: کلاس‌های خصوصی تقویتی و کنکور را برای کشف استعدادها از امسال در تمام مدارس گلستان برگزار خواهیم کرد.

نظری با بیان اینکه استان گلستان از کمبود سه هزار و ۲۰۰ معلم در مدارس رنج می برد، تاکید کرد: بخش زیادی از این کمبودها از طریق آزمون استخدامی، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و بکارگیری معلمان بارنشسته جبران خواهد شد.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"