مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: مردم با مشارکت در پویش‌ها می توانند به امر مدرسه‌سازی کمک کنند چرا که 20 درصد کلاس‌های درس در استان نیازمند مقاوم‌سازی دارند.

 

 به گزارش کلاس بیست؛ وحید فراهی در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در استان گلستان با اشاره به اینکه از سال 92 که اصلاح سیستم گرمایشی مدارس را آغاز کرده‌ایم تاکنون 6500 کلاس استانداردسازی شده است، اظهار داشت: امسال 402 کلاس باقیمانده استانداردسازی می‌شود و از ابتدای مهر کلاس بدون استاندارد سیستم گرمایشی نخواهیم داشت.

‏وی با اشاره به روز خبرنگار تصریح کرد: یکی از مشاغل سخت دنیا حرفه خبرنگاری است و شما هزینه زیادی برای حل مشکلات مردم پرداخت می‌کنید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تاکید کرد:استان گلستان جزء استان‌های کم برخوردار است و نیاز به همکاری اصحاب رسانه داریم تا این مشکلات را کم کنیم.

فراهی افزود: در امر مدرسه‌سازی نیاز به جهاد عمومی داریم و همه جامعه باید همکاری کنند، خیران مدرسه‌ساز و گروه‌های مردمی تا حدودی ورود کرده‌اند و در همه بخش‌ها از تجهیز تا ساخت کامل مدرسه با ما همکاری می‌کنند.

وی گفت: مردم با مشارکت در پویش‌ها می توانند به امر مدرسه‌سازی کمک کنند چرا که 20 درصد کلاس‌های درس در استان نیازمند مقاوم‌سازی دارند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تاکید کرد: 2800 کلاس درس در استان گلستان باید بازسازی شوند که حدود 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که کمک‌های مردمی می‌تواند کمک زیادی در این بخش باشد.

فراهی با بیان اینکه در سال‌های گذشته 55 میلیارد تومان کمک‌های مردمی داشتیم، اظهار داشت: امسال تاکنون 15هزار میلیارد تومان کمک‌های مردمی داشتیم که نشان از علاقه مردم به کمک در این حوزه است و در استان 11مدرسه کانکسی داریم که برنامه داریم تا مهر این کانکس‌ها جمع‌آوری شوند.

وی ادامه داد: از سال 92 که اصلاح و استاندارد سیستم گرمایش مدارس را در برنامه داریم 6500 کلاس استانداردسازی شده و امسال 402 کلاس باقیمانده استانداردسازی می‌شود و از ابتدای مهر کلاس بدون استاندارد نخواهیم داشت.

فرهی افزود: در یک سال اخیر اعتبارات خوبی جذب کردیم و در بخش عمرانی 4 هزار میلیارد تومان برای نوسازی اختصاص پیدا کرد و در بحث تجهیز اعتبارات ما 5 برابر شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان به برنامه‌های امسال و سال آینده این سازمان اشاره کرد و گفت: برنامه داریم 500 کلاس درس را امسال و سال آینده به دانش‌آموزان تحویل دهیم و سیستم غیراستاندارد در مدارس استان نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ما برای نوسازی مدارس استان 4 هزار میلیارد تومان نیاز داریم که حدود 10 سال بازه زمانی نیاز است تا این اعتبار جذب شود و در توان دولت نیست و باید خیران کمک کنند، افزود: پویش صحن حرم راه اندازی شده که هر فردی با حداقل 5 هزار تومان مشارکت کند و از طریق سامانه آجر به آجر در این امر مشارکت کند و همچنین جشنواره خیران مدرسه‌ساز را داریم اما برای مدرسه‌سازی نیاز به کمک رسانه‌ها داریم.

فراهی افزود: 136هزار مترمربع نیاز به فضای آموزشی داریم که به متوسط سرانه کشور برسیم که این بدون کمک مردم میسر نخواهد شد.

وی به بخش مدارس غیردولتی هم اشاره‌ای کرد و گفت: 32 هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند اما 90 درصد این مدارس فاقد استحکام بنای لازم هستند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان با بیان اینکه استحکام بنا به نوسازی واگذار شده و در چند ماه اخیر 90 درصد مدارس غیردولتی مجوز استحکام بنا نگرفتند، افزود: باید حمایت‌هایی مانند زمین در اختیار آنها قرار داده شود و مدارس غیر دولتی ساخته شود.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"