فرماندار گنبد گفت: گنبد بزرگترین شهر ستان تولید گندم در کشور است که ظرفیت سیلوی گندمش از 16 هزار تن به 261 هزار تن افزایش یافته است.

به گزارش کلاس بیست؛ عبدالقدیر کریمی  امروز در نشست خبری چله انقلاب اظهار کرد: تلا ش کردیم امسال برنامه های ویژه ای در گنبد به عنوان دومین شهر استان که دارای جمعیتی با قوم فارس و ترکمن است داشته باشیم.

وی افزود: 450 برنامه در حوزه شهرستانی تعریف کردیم که 40 برنامه به طور شاخص اجرا می شود.

فرماندار ویژه گنبد تصریح کرد: در حوزه پروژه های دهه فجر اتفاق ویژه ای در گنبد اتفاق افتاد که می تواند در کشور به عنوان شاخص معرفی شود.

فرماندار توضیح داد: هزار و 170 میلیارد تومان  پروزه کلنگ زنی داریم که 13 برابر سال 96 است و این در حالی است که ریسک سرمایه گذاری در سال 96 بهتر از سال جدید و اینده بود.

وی ادامه داد: ما امسال 3هزار 163 اشتغال زایی با 402 پروژه داریم و ظرفیت اشتغال ما 20 برابر نسبت به قبل رشد داشته  است.

تعداد پروژه های کلنک زنی در حوزه اقتصادی در سال 97 نسبت به سال 96 افزایش چشمگیری داشته که به معنای این است که شهرستان در مقوله جذب سرمایه گذار تمرکز داشته است.

کریمی بیان کرد: در طی 12 ماه 1100 میلیارد تومان در بخش خصوصی سرمایه گذاری داشتیم که این مبلغ بخشی در هفته دولت و بخشی در دهه فجر توسط سرمایه گذرای بخش خصوصی انجام شد.

وی  ادامه داد:60 درصد سرمایه گذاری استان در گنبد انجام شده و این به معنای شرایط مناسب برای ورود سرمایه گذاران در گنبد است.

فرماندار در حوزه دستاوردهای بعد از انقلاب در گنبد گفت: تمام کشور عملکرد قابل دفاع بعد از انقلاب دارند و  مطمعنا گنبد هم همین وضع را دارد.

کریمی توضیح داد: در حوزه آب که موضوع مهم استان است قبل انقلاب تنها یک سد وجود داشت که الان  به 10 سد رسیده است.

وی ادامه داد: قبل انقلاب در شهرستان ابیاری مدرن وجود نداشت اما الان 20 مورد ابیاری مدرن داریم.

کریمی مسکن مهر را یکی دیگر از این دستاوردها خواند و افزود: هیچ موردی از عملکرد شهرسازی برای مردم وجود نداشت اما اکنون 1173 مورد مسکن مهر را در گنبد داریم.

وی ساخت سالن ورزشی، ساخت هنرستان و مدارس شبانه روزی،مدارس عشایری از پنج مورد به 38 مورد، ساخت خانه بهداشت،ساخت جاده های بین مزارع و صدور سند را از دیگر کارهای انجام شده معرفی کرد.

وی ادامه داد:  در قبل انقلاب حتی در شهر گنبد هم گاز کشی نشده بود اما الان شهرها و روستاهای این شهرستان هم گاز کشی است  همچنین در قبل انقلاب هیچ دانشگاهی در این شهر وجود نداشت که این تعداد بعد انقلاب به 10 دانشگاه رسید.

فرماندار بیان کرد: گنبد بزرگترین شهر ستان تولید گندم در کشور است که ظرفیت سیلوی گندمش از 16 هزار تن به 261 هزار تن افزایش یافته است.

کریمی در خصوص دستاورد سفر رییس جمهور در گنبد گفت: گنبد دستاورد خوبی از سفر رییس جمهوری داشته به طوریکه111 میلیار د مستقیم و200میلیارد تومان به طور غیر مستقیم  به گنبد اختصاص داده شد.

انتهای پیام./

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"