مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: فراهم آوردن بستر و شرایط لازم برای دانش‌آموزان به حفظ ارزش ها و باورمندی توانایی های خود به عهده معلمان است.

به گزارش کلاس بیست، همزمان با سراسر کشور، زنگ پدافند غیر عامل با شعار «مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» به صورت متمرکز استانی امروز با حضور جمعی از مسئولین در مدرسه میر رحیم هاشمی گرگان نواخته شد.

احسان گوهری راد ظهر در این آیین اظهار کرد:  شعار هفته پدافند غیرعامل امسال «مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» (دفاع همه جانبه نظامی و غیر نظامی) است.

وی افزود: پدافند غیرعامل ما را در برابر تهدیدات مصون و واکسینه می کند به طوری که ما آمادگی لازم را در برابر حملات نظامی و غیرنظامی دشمن را داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگ ساز در برابر پدافند غیرعامل دو وظیفه اساسی مصون سازی تجهیزات و تاسیسات مربوط به خود  نخستین آن است.

وی ادامه داد:  دومین  وظیفه آموزش و پرورش که  بسیار حائز اهمیت بوده، فراهم آوردن بستر و شرایط لازم برای دانش‌آموزان است تا بتوانند توانایی های خود را باور کنند و البته هموار کردن راه آن نیز به عهده معلمان عزیز است.

گوهری راد بیان کرد: باید دانش‌آموزان به گونه‌ای تربیت شوند که توانایی ایستادگی در برابر همه دسایس دشمن نظیر تهدیدات فضای مجازی، آسیب های اجتماعی و... را داشته باشند و از ارزش‌های خود دفاع کنند.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش یک بستر و ظرفیت بسیار بزرگ برای تزریق احساس امنیت به خانواده هاست.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خاطرنشان کرد: بخش مهمی از امنیت کشور در گرو باورمندی دانش آموزان به توانایی های خود است .اگر ۱۴ میلیون دانش آموزی که داریم به توانایی‌های خود ایمان و باور داشته باشند سرعت پیشرفت کشور دوچندان خواهد شد.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"