خردسال ترین حافظ کل قرآن کریم استان گلستان گفت: رسیدن به این مقام را لطف خداوند می دانم، تربیت قرآنی مرا به سمت کلام وحی کشانده است.

به گزارش کلاس بیست؛ زمانی که به جشن معرفی خردسال ترین حافظ قرآن استان گلستان به دارالتحفیظ امام جواد(ع) گرگان دعوت شدم، جشنی را متفاوت تر از همه جشن هامشاهده کردم ، حافظان برجسته قرآن استان، مسئولان قرآنی، حافظان بزرگسال، کودکان و خانواده های آنان نیز برای آشنایی با «سجاد احمدی» آمده بودند.

برنامه ای که همه اساتید بی تکلف کودکی را تشویق می کردند واحسنت می گفتند.

از حافظان و داوران بنام شیعه و اهل سنت در این مراسم بودند تا جشنی عبادی برگزار کنند، جشن برای خانواده ای  که بهشت را برای خود خریده بودند و کودکی که بیش از 3هزار ساعت مطالعه کلام وحی از او حافظ ساخته بود.

آری، جهان در زیر پای حافظان قرآن است، کسی کلام وحی را باجان دل حس می کندو سفیر ترویج آن در دنیا می شود.

khordsaltarinhafez 17

اما ویژگی برجسته همه قاریان و حافظان قرآنی مناعت طبع و بزرگمنشی آنان است که  رسیدن به درجات والای قرآنی را چیزی جز لطف و عنایت خداوند نمی دانند .

آیین معرفی خردسالترین حافظ قرآن کریم در استان گلستانی مکانی برای آشنایی ما با خانواده «سجاد احمدی» شد.

khordsaltarinhafez 12

قرآن شوق زندگی به انسان می دهد

این حافظ کوچک قرآن کریم در گفتگویی با خبرنگار کلاس بیست؛ می گوید:  قصه گویی قرآنی، قرائت سوره های کوچک و آیه الکرسی باعث شد من در سه سالگی آیه الکرسی را حفظ شوم و از کودکی با قرآن انس بگیرم

او افزود: در سن 7 سالگی روخوانی و روانخوانی را یاد گرفتم  و یک مرحله کوتاهی از دوره تجوید  را گذراندم و با تشخیص استاد «جواد شاهینی» وارد حفظ شدم وبعد از 3سال و نیم سال حافظ کل قرآن شدم.

این نوجوان گرگانی ادامه داد: روزی سه الی 4 سال وقت گذاشتم و خدارو شکر توانستم در سن 11 سالگی حافظ قرآن شوم .

احمدی تاکید کرد: رسیدن به این مقام را چیزی جز لطف و عنایت خداوندنمی بینم.

حافظ نوجوان قرآن کریم اضافه کرد: کلام خداوند روح انسان را جلا می دهد، موفقیت ها را افزون می کند و آغاز فراگیری در سن پایین شوق زندگی به اسنان می دهد.

IMG 0830

در زمانی که تهاجم فرهنگی بیداد می کند، باید بچه ها را با قرآن مانوس کنیم

در ادامه «فاطمه مشکانی» مادر خردسال ترین حافظ قرآن کریم استان گفت: خدارو شکر میکنم فرزندم در سن نوجوانی به حکمت قرآن پی برد و حافظ کل کلام خداوند شده است.

او افزود: سجاد از همان کودکی به قرآن علاقه نشان می داد بهمین خاطر استعداد او در این مسیر شکوفا کردیم.

مشکانی گفت: از زمان طفولیت برای او قرآن می خواندم می دیدم باجان و دل گوش دهد حتی بدون اینکه از او بخواهم به من تحویل می دهد.

وی ادامه داد: قرآن خواندن هر شب من تنها برای انس او با قرآن بود که خداروشکر اکنون قرآن با جان او عجین شده است.

خانم مشکانی با بیان اینکه جدای از اینکه  فرزند برای حافظ شدن نیازمند سعی و تلاش است، پشتکار پدر و مادر نیز برای فراهم کردن محیط مناسب موثر است، بیان کرد: پخش هر روزه قرآن و شنیدن صدای قرآن در اشتیاق فرزندان به سمت قرآن موثر است.

مادرخردسالترین حافظ استان گلستان تاکیدکرد: در زمانی که تهاجم فرهنگی بیداد می کند، باید بچه ها را با قرآن مانوس کنیم.

وی درباره ویژگی بارز فرزند خود گفت:  منطق و اخلاق نیکوی او به واسطه فراگیری قرآن کریم است.

این مادر گلستانی با بغض گفت: هرچند در راه حفظ قرآن بواسطه اینکه فرزندم کوچک بودم ،شاید کمی به سختی افتادم  اما لذت به ثمر رسیدن آن تا حدی است که تمام آن سختی ها برایم آسان به نظر می رسد و الان برای دختر کوچکم بیصبرانه منتظر آغاز فراگیری قرآن هستم .

khordsaltarinhafez 13

مطالعه قرآنی سجاد احمدی از  دانشجویان دکترا هم بیشتر بود

«جوادشاهینی» استاد حفظ سجاد نیز او را نوجوانی خوش اخلاق معرفی کرد و گفت: بیش از 3هزار ساعت وقت مفید در سه سال و نیم وقت صرف کرد تا قرآن را کامل حفظ کند و این شاید بیشتر از مطالعه کسانی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند هم بیشتر باشد .

 این حافظ کل قرآن با اشاره به تلاش و پشتکار قاریان حافظان قرآن گفت: «سجاد» در سن 11 سالگی  حافظ کل قرآن شد و مسیر  آموزشی خود را از 7 سالگی آغاز  کرده است و  توانست بعد از گذراندن روخوانی، روان خوانی، فصیح خوانی و تجوید  وارد حفظ تخصصی شود و در طی 3 و نیم سال  حافظ کل قرآن شود .

وی تصریح کرد: حفظ سن و سال و مکان و زمان نمی شناسد، فرهنگ حفظ قرآن در جامعه باید نهادینه شود.

خانواده سجاد احمدی

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"