شهید مصطفی چمران، بزرگ مرد میدان علم و جهاد بود که در 31 خرداد 1360 در دهلاویه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

صبح ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ کماندوهای رژیم پهلوی قیامی را سرکوب کردند که سرآغاز انقلاب شد؛ انقلابی که از قم شروع و به سراسر کشور گسترش یافت.

emamسرویس سیاسی: امام خمینی در وصیت نامه خود نوشتند: اخیراً قدرت‌های شیطانی بزرگ به وسیله حکومتهای منحرفِ خارج از تعلیمات اسلامی، که خود را به دروغ به اسلام بسته‌اند، برای محو قرآن و تثبیت مقاصد شیطانی ابرقدرت‌ها قرآن را با خط زیبا طبع می‌کنند و به اطراف می‌فرستند و با این حیله شیطانی قرآن را از صحنه خارج می‌کنند.

Nehzat2سرویس سیاسی: در وصیت نامه امام (ره) آمده است:وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشسراها و دبیرستانها و دانشگاهها آن است که خودشان شجاعانه درمقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد.

saidسرویس سیاسی : انقلاب با همه سختی ها ، پیچیدگی ها و ظرافت هایی که دارد واقع می شود.اما این که سرنوشت محتوم و از پیش تعیین شده ای برای هر کدام قائل باشیم قابل قبول نیست.انقلاب اسلامی ایران ، از نظر ابعاد و تاثیرات و ماندگاری با این انقلاب ها کاملاً متفاوت است.این انقلاب ، مستقل از مناسبات قدرت های بزرگ و در تعارض آشکار با سلطه آنها شکل گرفته و تا به امروز به حیات پربار خود ادامه داده است.

اخبار مهم

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"