رقابت می بایست از جانب مربیان جدی تلقی شود به دلیل آن که بسیاری از پدران و مادران و مدیران مدارس بر این عقیده اند که رقابت امری مطلوب است و نیز به این دلیل که به شدت در فرهنگ ما ریشه دوانده است است .

به گزارش کلاس بیست، وبلاگ مدیریت نوین مدارس نوشت: رقابت می بایست از جانب مربیان جدی تلقی شود به دلیل آن که بسیاری از پدران و مادران و مدیران مدارس بر این عقیده اند که رقابت امری مطلوب است و نیز به این دلیل که به شدت در فرهنگ ما ریشه دوانده است است .

مربیانی که وظیفه بسیار خوب کاهش رقابت در کودکانشان را به عهده گرفته اند راه سختی در پیش دارند.

واضح ترین کاری که می توانید در زمینه رقابت انجام دهید اجتناب از به کاربردن آن در کلاس خودتان می باشد. 

اگر چه علاوه بر آن لازم است کودکان را، که به خودی خود به رقابت می پردازند، از رقابت با یکدیگر بازدارید.یکی از شیوه های مثبت برخورد با این مشکل واداشتن کودکان به انجام وظایفی به کمک یکدیگر، سهیم شدن در ایده ها و افتخار کردن به نتیجه نهایی کار می باشد.

کودکان باید درک کنند که مردم با سرعت های مختلف و بر روی موضوع مختلف کار می کنند و این درست همان چیزی است که باید باشد.

آنها باید یاد بگیرند که هر شخص دارای خصوصیات منحصر به فردی است و هر کس دارای تواناییها و نقاط ضعف خاصی است .هر کودکی باید این عبارات را بشنود،" اگر تو منتهای سعی خود را بکنی در آن صورت در تمام دروس دقیقا در جایی خواهی بود که باید باشی .نگران آن نباش که دیگران چه می کنند یا کجا قرار دارند.هر کس به نحو متفاوتی یاد می گیرد.سعی در یادگیری مانند کس دیگر به منزله سعی در پوشیدن کفش آن کس است و معمولا به پای تو اندازه نیست ."


http://fekreno.org/hameja%20folder/hameja619.htm

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"