«نیروهای حق التدریس»، «مربیان پیش دبستانی» و «نهضت سوادآموزی » که باید بر طبق مصوبات مجلس و امضای رئیس جمهوربه جرگه معلمان آموزش و پرورش بپیوندند بازهم سردرگم راهروهای ادارت آموزش و پرورش شده اند که آیا مدارس نیاز دارند یا ندارند، امسال حذف هستند یا خیر.

هراز گاهی اخباری درباره تجمع مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در مقابل مجلس شورای اسلامی برای استخدام در آموزش و پرورش منتشر می‌شود که ظاهرا این اعتراضات بی نتیجه هم نمانده و نمایندگان مجلس را بر آن داشته تا در چند سال اخیر با تصویب قوانینی به استخدام و تثبیت جایگاه شغلی این افراد در آموزش و پرورش کمک کنند.

دانش آموزان شهرستان گرگان در تجمعی اعتراضی به دلیل سختی سوالات امتحان نهایی و لو رفتن آزمون های امتحان در مقابل درب اداره آموزش و پرورش گرگان اعتراض کردند.

در پی شهادت یکی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی در حادثه تروریستی روز گذشته مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در رابطه با مشکلات و خواسته اصلی این افراد توضیحاتی ارائه کرد.

در گزارشی آمده است که کارکنان آموزش و پرورش چه لیسانس و چه دیپلم کمترین میزان کار در طول یک هفته (۱۸ تا ۲۴) ساعت را دارند، اما تعداد ساعات کار دیگر دستگاه ها ۴۴ ساعت در هفته است این اظهارنظر غلط است. ساعت کار کارکنان این وزارتخانه متفاوت است.

اخبار مهم

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"