مشاور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: با  اخذمجوز جابجایی برخی موارد هزینه اضافه کار همکاران در همه ادارات و مراکز پرداخت خواهد شد .

به گزارش کلاس بیست؛ « نیروهای  اداری آموزش پرورش در دو بخش اداری و اموزشی مشغول فعالیت هستند.

اگرچه نیروهای اموزشی جز مهمی از بدنه آموزش و پرورش هستند، ولی نیروهای ستادی که همان نیروهای اداری که باید مشابه تمام ادارات در اداره حاضر شوند، و برنامه ریز و نظار بر مدارس می باشند، نیز کم اهمیت نیستند.
دانشگاهها با وجود تشابه از این حیث با اموزش پرورش، در کار تفاوتی دارند. از جمله اینکه از تعطیلات بیشتری برخوردارند.

اما شاید یکی از انگیزه های اصلی برای خدمت در اداره، علاوه بر علاقمندی و عشق، بهرمندی از مزایای اداری، حداقل نزدیک به سایر ادارات مانند اضافه کار اداری، حق ماموریت، حق کارانه(بهداشت)، حق مسکن، حق غذا، سختی کار و ... است.
حال نه تنها در این سیستم از بسیاری از مزایاهای مذکور خبری نیست؛ بلکه بیش از هشت ماهی هم است که از دریافت حداقل ها مانند اضافه کار  و یا چهار سالی از  حق ماموریت هیچ خبری نیست.

و همه با نزدیکی به پایان سال، که خطر سوخت شدن این مزایا را بیشتر احساس می کنند، امیدشان به نا امیدی مبدل میشود. به خصوص هیچ نسیم روح بخشی از سمت وزارت یا اداره کل ها وزیدن نمی کند و ناقوس انتخابات هم بیکار شده است.

وقتی صحبت از عدالت و حقوق شهروندی به میان می آید، حتما حقوق کاری و شغلی نیز می تواند در این چارچوب قرار گیرد. و پرداخت حق قبل از خشک شدن عرق جبین بیشتر و پیشتر سفارش شده است. بماند که ما خونمان در حال خشک شدن است.

امید است  که مسولین عزیز و گرامی ، حداقل از باب ممانعت از لطمه به دستگاه مهم و حساس تعلیم و تربیت،  که همیشه مورد تاکید رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری بوده است  جلوگیری شود.»

با ارسال این نامه به  این پایگاه خبری به سراغ مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان رفتیم.

hoghogh

پرداخت اضافه کار به شرط تامین بودجه حداکثر تا اردیبهشت سال آینده

"محمد تقی سوخته سرایی" در گفتگو با خبرنگار کلاس بیست؛ گفته است: بر طبق قانون آنچه که دولت موظف به پرداخت منظم آن است، بحث حقوق است .

او ادامه داد:  اضافه کار و پاداش از جمله مواردی است  که غیر منظم و برحسب میزان ساعت پرداخت می شود .

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد:  پرداخت  طلبکاری همکاران فرهنگی بر دو نوع دیون پذیر و غیر دیون پذیر است و برای دیون پذیر چنانچه یک زمانی تا پایان سال پرداخت نشد، همکار طلبکار است و برخی اضافه کاری اداری دیون پذیر نیست وعدم پرداخت آن تا پایان سال آن را از بین می برد.

سوخته سرایی با اشاره به نگرانی همکاران فرهنگی بیان کرد: با توجه به اختیارات و مواردی که وجود دارد، اگر تا پایان سال بودجه تامین نشد تا اوایل اردیبهشت برای پرداخت طلبکاری اضافه کار همکاران وقت گذاشته می شود.

او افزود: همکاران در اداره کل آموزش و پرورش نیز مانند سایر بخش ها مطالبات خود را دریافت نکرده اند.البته  با مجوز جابجایی برخی موارد هزینه اضافه کار همکاران  در همه ادارات و مراکز پرداخت خواهد شد .

این مقام مسئول با بیان اینکه همه موارد  در قانون  بصورت شفاف بیان شده است، تاکید کرد: هیچ همکاری نمی تواند مدعی پرداخت های غیر دیون باشد چون در قانون به صورت شفاف بیان شده و همکاران فرهنگی از آن مطلع هستند .

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"