فلسطین در صدر اسلام شهری بود که ساکنانش مسیحی بودند و در زمان خلیفه دوم بدون جنگ و خونریزی به تصرف مسلمانان درآمد به همین دلیل سرزمین مفتوح عنوه یعنی سرزمینی که بدون جنگ و خون ریزی فتح شده ، نامیده شده است. اما یکی از شرایطی که مسیحیان فلسطین جهت در آمدن تحت قلمرو اسلام برای مسلمانان گذاشتند ، این بود که هیچ یهودی ای را به این شهر راه ندهند در نتیجه اگر قرار باشد بنی اسرائیل که با جنگ فلسطین را فتح کردند مالک فلسطین باشند پس به مسلمانانی که بدون جنگ و خون ریزی آن را فتح کرده اند برای مالک بودن سزاوارترند و خواهند ماند .

به گزارش کلاس بیست؛ شاید مهمترین بهانه ی صهیونیست ها جهت به رسمیت شناخته شدن اسرائیل به عنوان یک کشور در جوامع بین الملل ، این ادعا باشد که مالک و صاحب اصلی فلسطین یهودیان بنی اسرائیل می باشند. چراکه فلسطین سرزمینی بوده است که به وسیله جنگ تحت سلطه بنی اسرائیل در آمده بود و بعدها از آنجا به دلایلی  پراکنده شده اند. و حال بازگشته اند تا سرزمین خود را پس بگیرند. این ادعا به این دلیل است که آنچه مورد تایید همه حقوقدانان جهان می باشد ، این است که یک دولت « دولت به معنای عام ، نه خصوص قوه مجریه » از سه عنصر تشکیل می شود که نبود هر کدام از این سه عنصر باعث ایجاد نشدن دولت می شود . آن سه عنصر عبارتند از
۱. جمعیت .
۲. قدرت عالی سیاسی .
۳. سرزمین .

وقتی دو شرط اوّل موجود شد ، آنچه مانع از ایجاد کشور اسرائیل می شود ، تنها عنصر سرزمین می باشد. زیرا اگر سرزمینی نداشته باشند ، خرید زمین فلسطینیان هم نمی تواند سرزمین ساز باشد. پس باید این رژیم ، فلسطین را به عنوان سرزمینی که در حقیقت مملوکه آنها بوده معرفی کند تا در جوامع بین الملل به عنوان کشور و دولت اسرائیل شناخته شود ، اما چند اشکال در مورد ادعای آنها مطرح می شود.

اوّلا : چه دلیلی وجود دارد که صهیونیست های حاضر از نسل همان بنی اسرائیل باشند. چرا که افرادی که در اسرائیل زندگی می کنند، یهودیانی اند که از نقاط مختلف جهان به آنجا آمده اند .
مسلم است که اگر بپذیریم فلسطین روزی مملوکه بنی اسرائیل بوده است ، تنها همان بنی اسرائیل باید حق مالکیت آن سرزمین را داشته باشند ، پس در مرحله اول باید ثابت شود که این صهیونیست ها از نسل همان بنی اسرائیل هستند. و ادعای آنها به عنوان ادامه نسل بنی اسرائیل در صورتی محکمه پسند خواهد بود که همراه بیّنه و شواهد و مستندات باشد و صرف ادعا کافی نمی باشد.

ثانیاً : بنی اسرائیل به فرزندان حضرت یعقوب نبی گفته می شود و یعقوب نبی فرزند اسحاق نبی و اسحاق نبی فرزند ابراهیم نبی علیهم السلام بوده است. حضرت ابراهیم علیه السلام در بابل زندگی می نمود و بعدها اسحاق نبی در کنعان مهاجرت کرده و ساکن شد و به تعبیر کتاب عهد قدیم بعد از حضرت موسی علیه السلام توانستند فلسطین را با جنگ به تصرف در بیاورند ، حال اگر ما ادعای صهیونیست ها که اینان از نسل همان بنی اسرائیل هستند را هم بپذیریم ، باید گفت اگر قرار است بنی اسرائیل به این دلیل که سابقا در آنجا می زیسته اند ، مالک آنجا باشند ، پس اقوامی که پیش از بنی اسرائیل در آنجا می زیسته اند ، سزاوارتر خواهند بود. اگر قرار باشد ، اتفاقات و کشورگشایی ها و سکونت پیشینیان را دلیل مالکیت سرزمینی قرار دهیم در حال حاضر باید همه مرزبندی ها را جابجا کنیم.

سوّماً : آنچه یهودیان و خاخام های  مقید و مذهبی هم به آن استناد می کند و آن را دلیل مخالفتشان با رژیم غاصب صهیونیستی قرارداده اند ، چیزی می باشد که در کتب  عهد قدیم بیان شده است و به خاطر نافرمانی که بنی اسرائیل نسبت به دستورات خداوند مرتکب شدند ، خداوند آنان را پراکنده ساخت و آنان را از تجمع در شهری و ایجاد حکومت منع نموده است.مانند آنجایی که در مورد نتجه نافرمانی قوم از دستورات خداوند صحبت می کند و جاهای دیگر ، پس آنان اگر از بنی اسرائیل هم باشند ، بازهم اجازه داشتن کشوری مستقل را ندارند.

و در آخر این را یادآور می شوم که فلسطین در صدر اسلام شهری بود که ساکنانش مسیحی بودند و در زمان خلیفه دوم بدون جنگ و خونریزی به تصرف مسلمانان درآمد به همین دلیل سرزمین مفتوح عنوه یعنی سرزمینی کهبدون جنگ و خون ریزی فتح شده ، نامیده شده است. اما یکی از شرایطی که مسیحیان فلسطین جهت در آمدن تحت قلمرو اسلام برای مسلمانان گذاشتند ، این بود که هیچ یهودی ای را به این شهر راه ندهند ، اینگونه بود که فلسطین بدون جنگ و خون ریزی تحت قلمرو اسلام درآمد ، در نتیجه اگر قرار باشد بنی اسرائیل که با جنگ فلسطین را فتح کردند مالک فلسطین باشند پس به مسلمانانی که بدون جنگ و خون ریزی آن را فتح کرده اند برای مالک بودن سزاوارترند و خواهند ماند . همه عالم بدانند ما دولت که هیچ ، قریه که هیچ ، مزرعه که هیچ ، حتی طویله ای به نام اسرائیل را هم به رسمیت نمی شناسیم.

یادداشت: احمد عبداللهی طلبه

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"