روز اول فروردین ناخدای کشتی انقلاب، فرمان خرید کالای ایرانی را صادر فرمودند و برحمایت از کالا و محصولات ایرانی تاکید کردند، دلیل تاکید و دستور ایشان چیست؟

به گزارش کلاس بیست؛ روز اول فروردین ناخدای کشتی انقلاب، فرمان خرید کالای ایرانی را صادر فرمودند و برحمایت از کالا و محصولات ایرانی تاکید کردند، دلیل تاکید و دستور ایشان چیست؟

معظم‌له موشکافانه و دقیق، ریشه اصلی مشکلات و معضلات کشور را شناسایی و راه مقابله با آن را تبیین کردند زیرا وقتی کالای ایرانی خریداری شود چرخ کارخانجات و شرکت‌ها به حرکت در می‌آید و شغل ایجاد می‌شود.

وقتی اشتغال ایجاد شود جوان ایرانی به واسطه داشتن شغل و کسب درآمد ماهیانه، ازدواج می‌کند (ازدواج به تنهایی جلوی خیلی از مفاسد را می‌گیرد) به واسطه درآمدزایی، به دنبال خرید یا ساخت مسکن می‌رود، به واسطه شاغل بودن، وقتش را به بطالت نمی‌گذراند و در کوچه و خیابان‌ها بی‌جهت پرسه نمی‌زند،گرفتار مواد مخدر و افیونی نمی‌شود و در یک جمله، دیگر عمرش هرز نمی‌رود.

 بیکاری و بی‌پولی دو عامل خیلی مهم در بزه کاری‌هاست، سرقت‌ها، نزاع‌های خیابانی، مزاحمت برای نوامیس، اعتیاد به قرص‌های روان‌گردان و مواد مخدر، پرخاشگری‌ها و خیلی از بیماری‌های روحی و روانی به دلیل فقدان کار دائم، مستمر و حقوق و درآمد مکفی حاصل می‌شود.

انسان‌ها به واسطه داشتن شغل دلخواه و کسب درآمد، احساس سر زندگی و نشاط می‌کنند، به ورزش و گردش و تفریح روی می‌آورند به مسافرت می‌روند که همین مسافرت رفتن‌ها، باعث توسعه صنعت توریسم و ایجاد کسب و کار و درآمد جدید می‌شود.

وقتی کالای ایرانی بخریم تولیدات کارخانجات و محصولات صنعتی و کشاورزی افزایش می‌یابد دولت علاوه بر تولیدکننده، از کارگران نیز مالیات کسب می‌کند که به نوعی درآمد دولت هم افزایش می‌یابد.

اگر کشورهای آلمان و ژاپن در اقتصاد و صنعت خیلی پیشرفت کردند مهمترین دلایلش  تلاش و کوشش بی‌وقفه مردم برای ساخت و ساز کشور و خرید محصولات و تولیدات داخلی‌شان و حمایت همه جانبه از کالاهای ملی و عدم توجه به واردات و کالاهای بیگانگان بود.
 
ما نیز برای قطع ید بیگانگان، برای توسعه کشور، ایجاد امنیت پایدار د اخلی، ریشه‌کنی فقر، رفاه عمومی، آرامش نسبی همگانی، تحکیم بنیان خانواده، افزایش ارزش پول ملی و ...چاره‌ای جز خرید کالاهای ایرانی و بی‌توجهی به محصولات خارجی نداریم.

پس همه باهم، برای آینده‌ای بهتر، پیش به سوی خرید کالای ایرانی.

یادداشت: عباسعلی زاهدی فرهنگی و فعال سیاسی گلستان

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"