مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در پاسخ به اهانت فصلنامه استارباد به مقدسات نظام‎اسلامی گفت: من چیزی ندیدم، اما اگر منتقدان دنبال کتک‎زدن و جوسازی نیستند چرا با دستگاه متولی مکاتبه نکردند و چرا آبروریزی می کنند.

به گزارش کلاس بیست؛ حجت‌الاسلام علی‎اصغر فضیلت در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: گیریم که منکری اتفاق افتاده باشد که نیاز به اثبات دارد اما این رفتارها با دین ما سازگاری دارد یا اخلاق! اگر قصد نهی از منکر داشتند چرا مکاتبه ای صورت نگرفت و نگذاشتند که روال قانونی طی شود و چرا موضوع را رسانه‎ای کردند.

وی تصریح کرد: وقتی موضوع را رسانه‎ای می‌کنند کار را سخت می‎کنند، وقتی جار و جنجال راه می‌اندازند بدنه اجتماع مشوش می‌شود، هنوز تخلف اثبات نشده رسانه‎ها حکم را صادر کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان افزود: در جایی تحلیلی که نسبت به این فصلنامه شده یک اشتباه فاحش وجود دارد که بعدا اعلام می‌کنم که حتما این موضوع را خواهند پذیرفت.

فضیلت افزود: در هر حوزه‎ای حتی امنیت؛ ممکن است از این اتفاقات بیفتد و به مجلس حمله کنند آیا معنایش این است که دستگاه امنیتی به وظایف خود عمل نکرده است و یا کشور ناامنی داریم چقدر باید نگاه عامیانه به قضیه داشته باشیم در حالی که ما جزو امن‎ترین کشور در منطقه هستیم.

وی بیان کرد: یک جایی و در یک گوشه‌ای اتفاقی افتاده در قبال این همه اتفاقات مثبتی که شاهد آن هستیم نباید مزبزب بود و درست روی زخم نشست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همین موضوع را قبل از اینکه رسانه‎ای کنند چرا با فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح نکردند اگر دنبال حل موضوع هستند و اگر به دنبال کتک‌زدن و جوسازی نیستند چرا با دستگاه متولی مکاتبه نکردند و چرا آبروریزی می‎کنند این با دین ما سازگاری دارد یا اخلاق! لذا گیریم که منکری اتفاق افتاده به شرطی که اثبات شود چرا با ما مکاتبه‎ای نشد.

فضیلت تاکید کرد: ما اگر می‎گوئیم نظام‎جمهوری اسلامی مقدس است قانون آن نیز محترم است چرا قانون را رعایت نمی‌کنیم؟ چرا مرگ را برای همسایه می‎خواهیم؟ نوع نگاه‎هایی که در این قضیه اتفاق می‎افتد می‎تواند اخلاق مدارانه‎تر باشد.

وی در خصوص ارزیابی و عملکرد فصلنامه استارباد بیان کرد: بنده تا به حال چیزی ندیدم و به لحاظ محتوایی آخرین شماره‎ای که منتشر شده را باید بپردازم، در رسانه‎ها دیدم که چنین اتفاقی افتاده اما فصلنامه را نرسیدم که ببینم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اما اگر بنا بر این است که جایی ایراد وجود دارد و باید حل شود لازمه اش این است قبل از اینکه بیایند فضای جامعه را ملتهب کنند از دستگاه متولی پاسخ بخواهند و مکاتبه کنند که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاد؛ وقتی اینگونه می‎شود آن موقع نوع رویکرد تفاوت می‎کند.

فضیلت در پاسخ به این سوال که آیا برخوردی با این فصلنامه صورت می گیرد یا خیر، بیان کرد: هنوز هم دیر نشده، آنها باید با دستگاه متولی مکاتبه کنند به جای اینکه جامعه را ملتهب کنند، ما در شرایطی نیستیم که جامعه را به التهاب بکشانیم راه منطقی و معقول مکاتبه با ارشاد در صورت مشاهده تخلفات بود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم