یک استاد دانشگاه در جمع بانوان محجبه گرگان گفت: اگر  دشمن ما در باب حجاب زنان جامعه ما هزینه میکنند و فیلم میسازند و در فضای مجازی تبلیغ میکنند تا دختران ما عکس های برهنه خود را به معرض نمایش بگذارند برای این است که میخواهند ارامش را از دختران مسلمان بگیرند.

به گزارش کلاس بیست؛ حجت اسلام عبدالله صیادی امشب در اجتماع 3 هزار نفری بانوان محجبه در سالن تربیت بدنی سپاه گرگان برگزارشد، اظهار کرد: حجاب مختص به پوشش نیست و قرآن کریم یک سری از رفتارها را در باب حجاب نهی کرده است.
وی افزود: در مباحث روانسناسی اسلامی یکی از مولفه های ارامش در خانواده حجاب عنوان شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: برخی از مفسرین حجاب را در ابعاد دیگر یعنی اقداماتی که زن باعث طمع مرد به ان نشود معنا می کند.

صیادی با بیان اینکه برخی زنان با بیان اینکه با حجاب خدا به زن ظلم میکند قضاوت غلطی نسبت به حجاب دارند افزود: خداوند می گوید به زنان و دختران بگو که وقتی وارد جامعه میشود پوشش سرتاسری و یا چادر داشته باشند تا زن در جامعه به عفت شناخته شود.

وی بیان کرد:عدم حجاب باعث آسیب هایی روحی و روانی برای زن میشود و بر این اساس خداوند برای سلامت زن به حجاب تاکید دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: بانوان محجبه  با حجاب خود در جامعه میگویند که ما دوست نداریم با نگاه آلوده به ما دیده شود و دوست نداریم با بی حجابی ارامش روح و روان خود را از دست بدهیم.

وی با بیان اینکه اگر خانواده با مودت میخواهیم چنین خانواده ای نیاز به ارامش دارد، تاکید کرد: بستر ارامش رامرد و امنیت ارامش را زن در نظام خانواده ایجاد میکند.

صیادی بااشاره به اینکه برخی زنان جامعه  ما امروز  ارامش را در فضای مجازی و محیط هایی که مملو از شیطان پرستی است می جویند، گفت:دشمنان در شبیه خون فرهنگی به ارکان خانواده آسیب میرسانند، اگر جوانان ما دچار اسیب میشوند بخشیاز این آسیب به واسطه  شبیخون فرهنگی است.

وی با بیان اینکه نخستین نشانه زن بهشتی از نگاه پیامبر خواندن نماز پنجگانه است، افزود: زنی که  قضای روزه های خود بگیرد و نسبت به مرد تابع پذیرباشد و به حفظ عفت و حجاب خود توجه کند از نگاه پیامبر یک زن بهشتی است.

این استاد دانشگاه در خاتمه با بیان اینکه خدا می خواست باحجاب ارامش را در خانواده نشان بدهد، خاطرنشان کرد: اگر خانواده به آرامش و مودت رسید جلوهای ربوبی از خدا میشود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم