تفاهم نامه تاسیس هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در استان، بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد شد.

به گزارش گلستان ما؛ تفاهم نامه تاسیس هنرستان دولتی دخترانه فنی و حرفه ای هنرهای زیبا در رشته های موسیقی و سینما بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان امضا شد.

دراین آیین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با گرامیداشت هفته دولت و تسلیت ایام محرم، گفت: یکی از مهم ترین زیرساخت ها در حوزه‌های فرهنگی و هنری، آموزش است و تاسیس این هنرستان قدم موثری برای تربیت هنرمند متخصص و متعهد به شمار می آید.

کشمیری افزود: زبان هنر بسیار موثر است و با شناخت و کشف استعدادها و تربیت هنرمندان متعهد و متخصص می توانیم تاثیر بسزایی بر افکار عمومی جامعه بگذاریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با ابراز خرسندی از تاسیس هنرستان هنرهای زیبا، گفت: موسیقی و هنر نمایش و سینما در استان دارای سابقه است و تاسیس چنین فضایی نیاز بود.

وی با اشاره به اینکه تاسیس این هنرستان گامی دیگر در مسیر برنامه های ششم توسعه است، افزود: آرزوی چندین ساله ی بسیاری از دوستداران هنر تاسیس چنین فضای آموزشی بوده و از زمانی که بحث راه اندازی این هنرستان مطرح شد بسیاری از خانواده ها پیگیر نحوه ثبت نام فرزندان خود در این هنرستان بوده اند.

با توجه به اقدامات صورت گرفته و مجوزهای دریافت شده، هنرستان هنرهای زیبای دختران از آغاز فصل تحصیلی سال جاری فعالیت خود را در محل مجتمع فرهنگی هنری بهارستان شهرستان گرگان در رشته های موسیقی و سینما ویژه دختران آغاز می‌کند و دیپلم این مدرسه زیر نظر آموزش و پرورش صادر می‌شود.

یادآوری می شود در حال حاضر۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در ۲۷ استان کشور فعالیت دارند و بیش از ۶۰۰۰ هنرجو در این مدارس مشغول هنرآموزی هستند و هنرجویان در رشته‌هایی از قبیل هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، سینما، موسیقی و انیمیشن مشغول تحصیل هستند.

این مراسم پنج شنبه 30 مردادماه برگزارشد.

انتهای پیام/