مدیرکل کمیته امداداستان گلستان با اشاره به اجرای پویش نذر قربانی همزمان با عید سعید قربان در استان، گفت: بیش از ۴۰۰ پایگاه ثابت و سیار برای جمع‌آوری نذورات و وجوهات مردم در سطح استان برپا می‌شود.


 به گزارش کلاس بیست؛ عیسی بابایی صبح امروز در آستانه عید سعید قربان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال در سطح استان، بیش از 400 پایگاه شامل دفاتر امداد، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های مستقر در میادین اصلی شهرها، آماده جمع‌آوری نذورات و وجوهات مردم به مناسبت عید سعید قربان و توزیع بین نیازمندان هستند.

وی افزود: این نهاد همه ساله با فرارسیدن عید سعید قربان باهمکاری مردم نوعدوست استان، نذورات جمع آوری شده را با اولویت سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بدسرپرست و خانواده‌های دارای بیمار صعب‌العلاج در همان روز عید، بین نیازمندان توزیع می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان اظهار کرد: نیکوکاران گلستانی در روز عید سعید قربان، می‌توانند نذورات خود اعم از دام زنده و گوشت دام را به پایگاه‌ها و ادارات و مراکز نیکوکاری این نهاد در سطح استان تحویل دهند و همانند سال‌های گذشته با کمک‌های بی‌دریغ خود، شادی را در روز عید، مهمان سفره نیازمندان کنند.

بابایی تصریح کرد: امسال مشارکت مردم در پویش نذر قربانی با هرمبلغی امکان پذیر است و کمیته امداد براساس نذورات نقدی جمع‌آوری شده و نیت افراد مشارکت کننده ، نسبت به تهیه دام زنده، ذبح و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان مناطق محروم، در کمترین زمان ممکن اقدام خواهد کرد.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی، در همه مراحل ذبح تا توزیع گوشت قربانی با رعایت کامل ضوابط بهداشتی انجام می‌شود و در سریع‌ترین زمان ممکن به دست خانواده های نیازمند می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با پیش‌بینی جمع‌آوری 50 میلیارد تومان نذورات قربانی در سال جاری عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر 34 میلیارد تومان نذورات عید قربان مردم نیکوکار استان توسط این نهاد بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/581/ح