رئیس بسیج اساتید گلستان گفت: مطالبه‌گری اساتید از نوع غوغاسالاری و برخورد سیاسی نیست بلکه مصداق ما از مطالبه‌گری رساندن سخن حق است.

به گزارش کلاس بیست؛ غلامرضا منتظری امشب در همایش متمرکز سالروز بسیج اساتید استان گلستان که در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد، اظهار کرد: آنچه که می تواند موانع رسیدن به تمدن نوین اسلامی را بردارد تفکر بسیجی است.

وی افزود: بسیج نهال مقدسی بود که باغبان خداباور را در مزرعه جان ما قرار داده است و پس از چند دهه به درختی تناور و تبدیل شده که با میوه آن جهانی سود می برد .

رئیس بسیج اساتید گلستان ادامه داد: یکی از شاخه‌های تنومند آن بسیج اساتید است که نقش آفرینان آن به فرموده مقام معظمرهبری فرماندهان ارشد نرم نامیده شدند.

وی با بیان اینکه شهید چمران میوه این شاخه تنومند است، افزود:  این استاد در عرصه عمل خوش در خشید و بعنوان استادی تراز شایسته تعریف شده است.

این مقام مسئول یادآورشد: بسیج اساتید استان گلستان با تاسی از رویکردهای بسیج اساتید کشور اقدامات مختلفی را در سال جاری از جمله "پاسخگویی به نیازهای اساسی استان " در نظر گرفته است.

وی اذعان کرد: بسیج اساتید به نیازهای اساسی کشور توجه می‌کند اما اولویت آن استان است چرا که معتقدیم  اگر استان ها اصلاح شوند، کشور اصلاح خواهد شد.

منتظری بیان کرد: طراحی مدل تراز برای کانون نمونه و موفق بسیج اساتید در نظر گرفته ایم چرا که براین باوریم اگر تراز نداشته باشیم انجام ارزیابی در پایان معنا پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: طرح "مسجد محوری" از رویکردهای بسیج اساتید استان است که برای نخستین بار انجام می گیرد و نقش‌آفرینی اساتید دانشگاه در مسجد دانشگاه و محله مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس بسیج اساتید گلستان  فرهنگ مطالبه‌گری را از دیگر رویکردهای این سازمان در استان برشمرد و افزود: منظور ما، مطالبه‌گری از نوع غوغاسالاری و برخورد سیاسی نیست بلکه مصداق ما از مطالبه‌گری رساندن سخن حق است.

وی اذعان کرد: کسی که ظرفیت  مسئولیت ندارد نباید برکرسی بنشیند و باید جای خود را به دیگری بدهد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در راستای کادرسازی در دانشگاه ها برای نخستین بار در استان کارگاه‌های چمران‌شناسی برگزار خواهیم کرد.

منتظری اضافه کرد:  اسلامی شدن دانشگاه ها را نیز همچنان دنبال خواهیم چرا که در مقام سخن بارها گفته شده اما در عمل فاصله زیاد داریم  و این مطالبه برزمین مانده رهبر انقلاب را باید اجرایی کینم.

وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت:  دشمنان در حیات خلوت  برنامه ریزی می کنند که ملت ایران جشن چهل سالگی را برگزار نکند حال آنکه آنها غافلند و سنت الهی را درک نمی‌کنند.

رئیس سیج اساتید گلستان درخاتمه گفت: برای نکوداشت چهل سالگی انقلاب حدود 8 گفتمان در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی با حضور چهره‌های ملی در استان برنامه ریزی شده است.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم