رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: جامعه ما نیازمند الگویی مانند شهید چمران است و اساتید متخصص مانند این شهید بزگوارنباید نسبت به اوضاع جامعه بی تفاوت باشند.

به گزارش کلاس بیست؛ علی نجفی‌نژاد امشب در همایش متمرکز سالروز بسیج اساتید استان گلستان که در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد، با اشاره ویزگی های شخصیتی شهید چمران اظهار کرد: ایشان الگوی موفقی برای اساتید دانشگاه است.

وی افزود: اینکه فردی در حد اعلای تخصص بتواند در ابعاد مختلف بدرخشد و در زمینه تخصصی خود به بالاترین مقام ها و موفقیت ها برسد  و در سایر ابعاد وجودی هم درخشان باشد و از طرفی قلبش برای جامعه  بتپد وبه رفع مسائل و مشکلات مردم بپردازد، نمونه یک الگوی موفق برای اساتید است.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان اینکه تفکر شهید چمران فراملی بود، تصریح کرد:زمانی که شیعیان لبنان تحت فشار قرار گرفتند بهترین امکانات و شرایط تحصیل را برای کمک به مردم مظلوم لبنان رها و در آنجا کار و تلاش کردو بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز برای کمک به جامعه خود بازگشت و در راه‌اندازی ساختارهای مختلف در کشور تلاش کرد و در زمان جنگ هم رزمنده دفاع از خاک کشور شد.

بیشترین انطباق در فعل و بیان در شهید چمران وجود داشت

وی بیان کرد: شهید چمران همزمان از جنبه های دینی، علمی و فلسفی سطح وجود خود را ارتقا می داد.

نجفی‌نژاد تاکید کرد: آن چیزی که امروز جامعه ما به آن نیاز دارد الگویی مانند شهید چمران است چرا که جامعه امروز به استادی نیاز دارد که برای رفع مشکلات جامعه از نیازهای اولیه خودش بگذرد و تلاش  و خدمت کند.

این مقام مسئول با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) (عالم کسی است که عملش تصدیق کننده حرفش باشد) خاطرنشان کرد: بیشترین انطباق در فعل و بیان در شهید چمران وجود داشت.

باید الگویی مانند شهید چمران را به اساتید دانشگاه بشناسانیم

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه در هفته های گذشته اذعان کرد: ایشان خط سیر اساتید را تبیین کردند ووجود دانشگاه را برای جامعه حیاتی و نقش اساتید را کلیدی بیان کردند.

نجفی نژاد افزود: باید الگویی مانند شهید چمران رادر دانشگاه بین اساتید بیشتر از گذشته  بشناسانیم و تلاش کنیم شخصیتی مانند ایشان درآنها نهادینه شود.

وی با بیان اینکه استادی که در دانشگاه متخصص است، نباید نسبت به اوضاع جامعه بی تفاوت باشد، متذکرشد:  در انقلاب اسلامی پذیرفته نیست که استاد دانشگاه بگوید تنها در حوزه تخصصی خود کار می‌کنم و به سایر مسائل جامعه خود جامعه بی‌تفاوت باشد.

نجفی نژاد ادامه داد: اساتید دانشگاه برای حل مسائل و مشکلات کشور با کمک دانشجویان به رفع چالش های جامعه  با ارائه پژوهش‌ها بپردازند.

لزوم هدفمندی تحقیقات اساتید دانشگاه

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در خاتمه بر لزوم هدفمندی تحقیقات اساتید دانشگاه تاکید کرد و گفت: اساتید برای کار خود برنامه تحقیقاتی مدون داشته باشندتا این نوع ساختار در کشور نهادینه شود.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم