رئیس اداره کنترل سیلاب اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری با اشاره به اینکه پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات در 15 حوزه آبخیز در استان تعریف شد، گفت: برای اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که از این مبلغ 24 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری صورت گرفت.

به گزارش کلاس بیست؛ حسن شادمهری، رئیس اداره کنترل سیلاب اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان در گفتگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: در سال 97 با توجه به حساسیت موضوع آبخیزداری و آبخوان داری در کشورمقام معظم رهبری مجوز برداشت اعتبار از محل صندوق توسه ملی را به دولت داد که این امر در سال 98 ادامه پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان در حال اجرایی شدن هست ، افزود: بر اساس کتابچه های مطالعاتی که در سنوات گذشته تهیه کردیم اسناد پروژه ها با استفاده از توان مشاوره های بومی آماده برگزاری مناقصه شد که اکنون 80 درصد مبلغ اعتباری پیمانکاران مشخص و مشغول به کار هستند.


وی با بیان اینکه در حال حاضر سه پروژه با پیشرفت 100 درصدی به اتمام رسیده و آماده تحویل موقت به کارفرما است، یادآور شد: ما بقی پروژه ها از پیشرفت 10 تا 80 درصدی برخوردار است که طی مدت قید شده در قرار داد پیمان کاران به اتمام می رسد.


شادمهری اظهار کرد: سعی داریم این پروژه ها تا پایان سال یا حداقل پایان سال مالی کل تعهد که معادل 24 میلیارد تومان است به اتمام برسد.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت سیلاب، تغذیه سفره آب های زیرزمینی و تامین آبخوان ها، حفاظت خاک با استفاده از عملیات آبخیزداری و مشارکت مردمی در انجام پروژه ها از اهداف پروژه های آبخیزداری است.

انتهای پیام/