کاروان 80 نفره دانش آموزان بسیجی شهرستان علی آباد کتول به راهی سرزمین نور شدند.

 به گزارش  کلاس بیست به نقل از زرین نامه؛ آیین بدرقه مسافران بسیجی علی آباد کتول با حضور حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه، هدایتی کتولی فرماندار، سرهنگ زمانی فرمانده سپاه، سید کتولی سرپرست آموزش و پرورش، خسروی بخشدار مرکزی این شهرستان برگزار شد.

سرهنگ مجید زمانی فرمانده سپاه علی آباد کتول در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار زرین نامه بیان کرد: 80 نفر از دانش آموزان بسیجی مقطع متوسطه دوم این شهرستان امروز به اردوی زیارتی سیاحتی مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 350 نفر دانش آموز این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام شدند، تصریح کرد: امسال نیز 400 نفر دانش آموز دختر و پسر در قالب 3 کاروان راهی سرزمین های نور می شود.

زمانی با اشاره به تاثیرات معنوی این سفر، گفت: دانش آموزان امروز، فرزندان نسل چهارم انقلاب اسلامی هستند که جنگ تحمیلی را درک نکرده اند، این سفر فرصت مناسبی برای آشنایی آن ها با رشادت ها و دلاورمردی های شهدا و رزمندگان دوران جنگ تحمیلی و الگوگیری از این بزرگواران برای دفاع از انقلاب به ویژه در سنگرهای علمی است.

rahinor1

راحیل دوستی دیلمی دانش آموز کلاس یازدهم علی آباد کتول در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: دومین باری است که به سفر راهیان نور می روم. با توجه به اینکه خاک مناطق عملیاتی غرب و جنوب با خون شهدا آمیخته شده، حضور در این سرزمین ها شور و هیجان خاصی دارد. 

وی اذعان کرد: چیزی که در دومین سفرم به سرزمین های نور برایم مهم است، میثاق با شهدا برای تداوم راهشان است.

rahinor1

مهدیه نماز دانش آموز مسافر دیگری از این شهرستان است که در گفت و گو با خبرنگار زرین نامه اظهار کرد: شهدا برای دفاع از ناموس و خاک وطن به جبهه های حق علیه باطل رفتند. ما باید با رعایت حجاب و داشتن اخلاق خوب ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از زیباترین مناطقی که سال گذشته در آن حضور داشتم، شلمچه بود که به حرم فاصله کمی با حرم سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) داشت.

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

rahinor1

انتهای پیام/