معلمان مهربان مدرسه مهربانی پارس گرگان جشن یلدایی خود را کنار کودکان کار اتباع بیگانه و بازماندگان از تحصیل برگزار کردند.

 به گزارش کلاس بیست به نقل از فارس، چند سالی است که مدرسه‌ای با عنوان مدرسه مهربانی در بلوار غدیر گرگان فعال شده و معلمانی بی‌ادعا و خیر، کودکان اتباع بیگانه بدون هویت و کودکان بازمانده از تحصیل را آموزش می‌دهند.

این مدرسه مهربانی که زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت می‌کند و دارای مجوز از بهزیستی و وزارت کشور است، به دلیل نوع فعالیت خود حتی دو سال مورد حمایت مادی UNICEF نیز قرار گرفته است.

معلمان و مدیر این مدرسه امروز در اقدامی پسندیده و در راستای افزایش روحیه نشاط و شادابی برای این کودکان نیازمند اقدام به برگزاری جشن یلدا کرد.

در این جشن حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مدیرکل امور اتباع استانداری گلستان نقطه قوتی برای آینده بهتر این مدرسه و کودکان بود که امیدواریم با حمایت‌های بیشتر دولت در کنار کمک‌های بی‌دریغ و ارزشمند خیران شاهد اتفاقات خوبی برای این مدرسه مهربانی باشیم.

در این مدرسه معلمان مدارس مختلف ساعات بعد از ظهر خود را بی‌منت در اختیار این دانش‌آموزان هستند و به آنها خواندن و نوشتن یاد می‌دهند و در حال حاضر 120 دانش‌آموز دختر و پسر در چهار مقطع ابتدایی در این مدرسه تحصیل می‌کنند.

خوشبختانه بر اساس اظهارات مدیر و معلمان این مدرسه، خیران در شغل‌های مختلفی برای بازگشت این کودکان به جامعه و داشتن شرایط مناسب تحصیل کمک می‌کنند.

برای مثال پزشکان متعددی برای زدودن بیماری از جان و تن این کودکان در تلاشند تا این کودکان کار با وجود رنج و مشقت زندگی، رنج بیماری بر تن نداشته باشند و حال که نگاه خیر خیران برای تحصیل آنها تلاش می‌کند، بدون رنج و درد بیماری به تحصیل بپردازند.

با وجود آنکه خیران در این راستا تلاش می‌کنند اما بدون قطع، ادامه فعالیت این مدرسه بدون حمایت‌های دولتی با مشکل مواجه خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری گلستان در حاشیه بازدید از این مدرسه و حضور در کنار دانش‌آموزان در جشن یلدا، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: بدون شک این اقدام یک اقدام پسندیده و ارزشمند فرهنگی  است و به طور حتم در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک زیادی خواهد کرد.

عبدالرضا چراغعلی خاطرنشان کرد: بی‌شک استانداری و سایر دستگاه‌های مسوول  از چنین اقداماتی حمایت خواهند کرد و سعی و تلاش ما بر این است با هر راهکار ممکن، آسیب‌های اجتماعی را در استان کاهش دهیم.

وی افزود: این کودکان، بازمانده از تحصیل و در برخی موارد  اتباعی هستند که بنا به دلایل مختلف به ویژه برخی از آنها به دلیل نداشتن اسناد هویتی از کلاس درس دور مانده و به مشاغل کاذب مشغول هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان با اشاره به اینکه این مدارس نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، گفت: تلاش ما بر این است با حمایت‌های مالی وزارت کشور در آینده‌ای نزدیک اتفاقات خوبی را برای این مدرسه رقم بزنیم که پس از قطعی شدن آن به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی اضافه کرد: امیدوارم تلاش همه آحاد جامعه به سمتی باشد که دولت را در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کنند تا بتوانیم در کنار هم جامعه‌ای بدون آسیب، شاداب و سرشار از سلامتی و خوشبختی داشته باشیم.

نگاه مهربانامه معلمان این مدرسه تا آنجایی در قلب مهربان دانش‌آموزان و کودکان کار این مدرسه نفوذ کرده بود، که آغوش‌های سرشار از اشک مهربانی و شوق را در لحظح لحظه و جای جای مدرسه می‌شد دید.

این مدرسه پناهگاه امن و دلخوشی صدها کودکی است که بدون آنکه بخواهند به سرنوشتی دچار شدند که امروز آنها را کودکان کار بخوانند و به طور قطع کمک هرچند کوچک آحاد مردم استان گلستان و خیران همیشه مهربان در تمام نقاط کشور می‌تواند در آینده این 120 کودک و صدها کودک کار و بازمانده از تحصیل دیگر اتباع بیگانه موثر باشد.

این مدرسه در بلوار غدیر گرگان، غدیر 21 قرار دارد و نام مدرسه مدرسه مهربانی پارس گرگان است و هر خیری که قصد کمک به این مدرسه را دارد می‌تواند با مراجعه به مدرسه و مدیریت این مدرسه در قدم‌های خیر خیران دیگر سهیم باشد.

انتهای پیام/