یادواره همکلاسی آسمانی ویژه گرامیداشت یادو خاطره ۱۳۰ شهید دانش آموز استان گلستان در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) گرگان برگزار شد.


 به گزارش کلاس بیست؛ صبح امروز همزمان با روز دانش‌آموز و سالروز تاسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، یادواره همکلاسی آسمانی ویژه گرامیداشت یاد و خاطره 130 شهید دانش آموز در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) شهرستان گرگان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا نوری در این مراسم اظهار داشت: یادواره شهدای دانش آموز استان گلستان تقارن زیبایی با روز مبارزه با استکبار جهانی پیدا کرده است. دانش آموزان ما باید با مفاهیم مبارزه با استکبار جهانی آشنا شوند و در مسیر شهدای دانش آموز گام بردارند.

وی گفت: تعبیر زیبای امام خمینی (ره) که فرمودند " آمریکا، هیچ غلطی نمی‌تواند بکند" امروز پس از گذشت بیش از 40 سال به خوبی برای همه آشکار شده است.

سخنران این مراسم به خفت و خاری ارتش آمریکا در ماجرای دزدی نفت ایران اشاره کرد و گفت: دیروز در آب‌های نیلگون خلیج فارس توسط سبز پوشان ایران اسلامی، هیمنه آمریکای جنایتکار و مستکبر شکسته شد.

وی افزود: متأسفانه نگاه به جوان ایرانی مسلمان در دستگاه تعلیم و تربیت، خانواده، رسانه و غیره بعضا غلط و اشتباه است و برداشت نادرستی از جوان ایرانی دارند.

حجت‌الاسلام نوری خاطرنشان کرد: برخی‌ها می‌خواهند این را به دور از فضای حقیقت، واقعیت، مردانگی تعریف کنند و جوان را مساوی با دیوانگی و جنون بدانند اما حقیقت اینست که دانش آموز ما، جوان ما، نوجوان ما می‌تواند تحول آفرین باشد.

وی گفت: در هشت سال دفاع مقدس 36 هزار دانش آموزان ما در سن 12 تا 15 سالگی در امر مجاهدت، جهاد، بعیت و ولایتمداری پیشگام شدند و امروز هم چنین است.

وی ادامه داد: امروز در آبان ماه سال 1400 در چهلم شهادت دانش آموز علی لندی بعد از چهل سال با این همه هجمه فرهنگی دوباره یاد و خاطر حسین فهمیده زنده شد. شهید علی لندی سوخت ولی روشنایی داد، حیات بخشید، انسانیت را دوباره تقویت کرد، جوانمردی و مردانگی را شجاعت و رشادت حسین فهیده را تفسیر کرد و برای همه معلوم شد که اگر پایش بیفتد نوجوانان و جوانان همچنان آماده ایثار و جانفشانی هستند.

انتهای پیام/