جهش تحصیلی یکی از روش‌های پاسخ به نیازهای ویژه کودکان تیزهوش و ساعی است که قانون این فرصت را برای ارتقا به کلاس بالاتر در طول یک سال تحصیلی، به آنان داده است.

 به گزارش کلاس بیست به نقل از فارس؛ در واژه‌نامه تخصصی(ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه جهش تحصیلی/acceleration؛grade skipping آمده است: یکی از روش‌های پاسخ به نیازهای ویژه کودکان تیزهوش و ساعی که قانون این فرصت را برای ارتقا به کلاس بالاتر در طول یک سال تحصیلی(کلاسی که از نظر سنی بالاتر از سن تقریبی همان کودکان است) به آنان داده است.

این روش اجازه می‌دهد دانش‌آموز مورد نظر کلاس‌های مدرسه را به سرعت و بیش از یک کلاس در سال طی کند، مثل اینکه دانش‌آموزی کلاس‌های ابتدایی را به جای ۶ سال، در ۵ سال  طی کند.

جستن، جهیدن، پرش، جست و خیز، تغییر ناگهانی که در صفات و خصایص جانور یا گیاه رخ می‌دهد؛ موتاسیون: جهش ژنتیکی.

جهش مدارس ایثارگران[دانش‌آموز]/ISARGARAN grade skip: دانش‌آموز ایثارگری که گواهی قبولی پایه پنجمن ابتدایی یا سوم راهنمایی را داشته باشد، می‌تواند در آزمون پایانی دوره تحصیلی بالاتر شرکت کند. 

جمعیت لازم‌التعلیم/individuals in need of schooling: افراد گروه‌های سنی ۱۱ـ۶ ساله، ۱۴ـ۱۲ ساله و ۱۷ـ۱۵ ساله که به ترتیب باید در دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول(راهنمایی) و متوسطه دوم به تحصیل مشغول باشند.

گروه‌های در سن تحصیل

جوار[آموزشگاه‌ها]/proximity؛vicinity: واحد سازمانی آموزشی و تربیتی که در جوار آموزشگاه‌های عادی توسط سازمان‌هایی غیر از آموزش و پرورش تأسیس و به تربیت نیروهای مورد نیاز خود می‌پردازند. 

همسایگی، همسایگی کردن، مهد و امان، پناه و زینهار 

جدول مشخصات/table of specifications: جدول دو بعدی شامل محتوا و فرایند شناختی مورد استفاده در طرح‌ریزی یک آزمون.

مجموعه‌ای از خط‌های افقی و عمودی به صورت خانه‌های شطرنج، نقشه، نمودار، آلتی چوبی یا فلزی متحرک مانند خط کش که برای اندازه‌گیری زاویه به کار می‌رود.

جایزه/reward؛award: پاداش مادی یا عطیه‌ای که پس از انجام موفقیت‌آمیز کار یا خلق اثری بدیع یا پیشی گرفتن از رقیب و برنده شدن در مسابقه یا انجام هر نوع کار خوب دیگری، به فرد یا افراد داده می‌شود.

انعام، پاداش، صله، عطیه، مؤنث جایز؛ مفرد جوایز.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

کلاس بیست نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند. .
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار مهم