10رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گلستان گفت: برابر قانون خودروهایی که بالای یک میلیون تومان تخلف رانندگی در سامانه پلیس داشته باشند توسط پلیس متوقف خواهند شد.

علی‎اصغر مهری در گفت‎و‎گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه به روزهای پایانی ‌سال نزدیک می‎شویم و مردم عزیز خودشان را برای سفرهای نوروزی آماده می‎کنند درخواست ما از مردم این است که علاوه بر توجه به سلامتی وسیله نقلیه رانندگان استعلام لازم را از سابقه خلافی پلاک خودرو و نمره منفی گواهینامه خود توسط سامانه‎های پلیس و دفاتر پلیس+10 داشته باشند.

وی اضافه کرد: این نکته حائز اهمیت است که برابر قانون در صورتی که خلافی خودرو بیشتر از یک میلیون تومان باشد با نخستین برخورد پلیس و یا برای استفاده از خدمات پلیسی وسیله نقلیه متوقف خواهد شد و به پارکینگ منتقل می‎شود.
رئیس پلیس راهور استان گلستان خاطرنشان کرد: در صورتی که نمره منفی گواهینامه رانندگی فرد به میزانی رسیده باشد که گواهینامه فرد نیاز به ضبط شدن داشته باشد از ادامه رانندگی فرد جلوگیری به عمل خواهد آمد.

مهری تاکید کرد: در صورتی که مردم عزیز نیاز به خدمات پلیسی داشته باشند افرادی که پس از خرید و فروش خودرو نسبت به تعویض پلاک خودرو اقدام نکرده باشند با مشکل مواجه خواهند شد.
وی متذکر شد: برای تردد در راه‎های شهری و برون شهری نیاز است که پلاک به نام دارنده خودرو باشد تا مشکلات قانونی برای مردم عزیز به وجود نیاید، لذا افرادی که پس از خرید و فروش خودرو اقدام به تعویض پلاک نکرده‎اند حتما در این فرصت باقی مانده نسبت به این امر اقدامات لازم را انجام دهند.