09هر سال بهار كه از راه مي‌رسد، محورهاي ارتباطي گلستان نيز رنگ و روي بهاري مي‌گيرند و با خانه تكاني خود به استقبال نوروز و مهمانان نوروزي مي‌روند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان گلستان، در نوروز امسال نيز همچون سال‌هاي گذشته راه‌هاي مواصلاتي گلستان آغوش خود را براي مسافران نوروزي باز كرده‌اند تا بار ديگر خاطره خوشي را در ذهن آنان بر جاي گذارند.
راهداران، پيمانكاران، كاركنان و عوامل اجرايي راه و شهرسازي گلستان همگي با اقدامات راهداري مشغول خانه تكاني راه‌ها براي پذيرايي از مسافران هستند.
شتشوي علائم راهنمايي و رانندگي، تجديد خط كشي‌ها و روكش آسفالت و پاكسازي كناره‌هاي مسير راه‌ها همه و همه از اقداماتي است كه عوامل اجرايي راهداري گلستان مشغول به انجام آن هستند.
مديركل راه و شهرسازي استان گلستان در مصاحبه‌اي خبري گفت: راه و شهرسازي يكي از دستگاه‌هاي عضو كميته و ستاد سفرهاي نوروزي استان است كه موظف به ارائه تمهيدات نوروزي مي‌باشد.
مهندس "علي بخش رستمي" افزود: امسال نيز همانند سال‌هاي گذشته، محورهاي ارتباطي را مهياي استقبال از مسافران نوروزي كرديم به طوري كه عوامل راهداري و راهداران در هشت حوزه ورودي و خروجي غرب و شرق و جنوب استان به ارائه خدمات نوروزي به مسافران خواهند پرداخت.
به گفته وي، 527 راهدار و عوامل اجرايي با بكارگيري 176 دستگاه ماشين آلات سبك و سنگين راهداري در قالب 34 اكيپ راهداري در سطح محورهاي ارتباطي گلستان حضور مستمر و فعاليت دارند.
رئيس شوراي حمل و نقل گلستان اظهاركرد: براي اجراي بهينه عمليات راهداري نيز 48 دستگاه ماشين آلات به سيستم GPS مجهز شده‌اند كه در طول 81 محور استان مستقر خواهند بود.
مهندس رستمي ادامه داد: شتشوي علائم راهنمايي و رانندگي، تجديد خطي كشي‌ها و روكش آسفالت و پاكسازي حريم راه‌ها و ساير اقدامات راهداري از فعاليت‌هايي است كه بعنوان خانه تكاني جزو تكاليف اين اداره كل است كه هر سال با فرارسيدن فصل بهار انجام مي‌شود.