02قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی گلستان گفت: حدود ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم با مجموعه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی در گلستان همکاری می کنند.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، رضا مروتی، قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی گلستان، در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: استان گلستان محور گردشگری و توسعه خود را بر مبنای تعامل با گردشگری و توریست دیده است.

وی ادامه داد: امسال نیز همچون سال های گذشته، مبنای توسعه استان بخشی با عنوان توریست و گردشگر و بخشی هم با عنوان آنچه عاید استان می شود در نظر گرفته شده است.

مروتی با اشاره به اینکه در سال های گذشته از (25 اسفند) فعالیت های عمرانی و حفاری ها تعطیل می شد، تصریح کرد: این اقدامات امسال 10 روز جلوتر و از (15 اسفند) ممنوع شده است.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی گلستان خاطرنشان کرد: جلوگیری از حفاری ها و دیگر فعالیت های عمرانی در راستای ایجاد فضایی مطلوب تر و زیباتر در شهرهای استان در دستور کار قرار گرفت.

معاون عمرانی استانداری گلستان اذعان داشت: کمیته ای با حضور رییس کل دادگستری و دادرسان استان در بحث تامین امنیت و آسایش و رسیدگی به مسائل حقوقی مسافران در استان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: امسال با دستور استاندار، چهار معاونت استانداری به خصوص معاونت های عمرانی، سیاسی امنیتی و برنامه ریزی و پشتیبانی در روند انجام مناسب خدمات سفرهای نوروزی دخیل بوده اند.

مروتی با بیان اینکه افزایش سطح خدمات رسانی مناسب در ایام نوروز مورد تاکید همه مردم استان است، تصریح کرد: ورودی بخش های مختلف به ستاد خدمات سفرهای نوروزی جهت ارائه تمام پتانسیل های قابل عرضه با رویکرد اخلاق محوری و تکریم مسافران است.