01مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان اعلام کرد: تعداد ۵۰ واحد اقامتی پذیرایی و ۲۱۵ مدرسه آمادگی اسکان و پذیرایی از گردشگران نوروزی در استان گلستان را دارند.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، قربان عباسی، مدیرکل  و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر این استان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: علاوه بر 50 واحد اقامتی و آماده سازی 215 مدرسه، تعدادی از سالن های ورزشی، مساجد و حسینیه ها در ایام عید به مسافران نوروزی خدمات رسانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با ادارات مربوطه در صورت نامساعد بودن هوا و بارندگی؛ توانایی ایجاد 17 هزار جای خواب در یک شب را خواهیم داشت.

عباسی اظهار داشت: طبق مصوبه هیئت دولت، در ستاد هماهنگی خدمات سفر برای اولین بار استاندار در جایگاه رئیس ستاد، معاونت استانداری به عنوان قائم مقام و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان دبیر ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی فعالیت می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان خاطرنشان کرد: برای دومین سال با در اختیار داشتن 13 نماینده و 13 کمیته ستاد هماهنگی، کار خدمات رسانی به مسافران نوروزی را آغاز کرده ایم.

وی با بیان اینکه 20 دستگاه اجرایی مرتبط در خدمت رسانی به مسافران نوروزی فعالیت می کنند، تصریح کرد: فرمانداران در شهرستان ها به عنوان رییس ستاد شهرستان ها با همکاری دستگاه های مرتبط تمام تلاش خود در جهت رفاه حال مسافرین و شهروندان استانی خواهند کرد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی با بیان اینکه دو کمیته ویژه در کنار کمیته های مربوطه به فعالیت خواهندپرداخت، اظهارداشت: کمیته گردشگری مرزی برای دومین سال در استان و کمیته گردشگری روستایی برای اولین بار در کنار دیگر کمیته فعالیت می کنند.

عباسی افزود: امسال 800 روستا به طور استاندارد تحت عنوان کمیته گردشگری روستایی با 60 جشنواره قومی و محلی و 17 کمپ گردشگری روستایی کار خدمات رسانی در ایام نوروز را انجام خواهند داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: در روستاهای هدف و غیر هدف، بلده های محلی با همکاری مدیرکل امور روستایی و دهیاران، کار گردشگری در روستاها را برنامه ریزی می کنند.

وی اذعان کرد: در کنار هر روستا، یک حسینیه و مدرسه جهت اسکان مسافرین نوروزی آماده سازی می شوند تا در امر اسکان دچار مشکل و کمبودی نشویم.